ogromny pożar
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Przerażające wieści ze świata. W pożarze szkoły podstawowej zginęło 20 dzieci. Straty są ogromne. To co zastanawia, to fakt, że w żadnym z pomieszczeń nie było wyjścia ewakuacyjnego.

Tragedia w szkole podstawowej, nie żyje wiele dzieci

Wiadomości przekazane przez Polską Agencję Prasową i opisane przez portal o2.pl są wstrząsające. W stolicy Nigru, w Niamey doszło do dramatycznego w skutkach pożaru szkoły podstawowej. Ogień zabił 20 dzieci, są ranni, a straty w mieniu naprawdę olbrzymie. Szokujące są szczegóły sprawy.

„Ogień pojawił się najpierw w okolicach bramy głównej. W żadnym z pomieszczeń nie było wyjść ewakuacyjnych, więc chcąc się ratować, dzieci musiały przedzierać się przez zbudowane z trzciny ściany. Najgorzej miały najmłodsze. Zginęły przede wszystkim dzieci uczęszczające do żłobka i przedszkola.” – poinformował agencję Reutera przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Nigru Mounkaila Halidou.

W szkole podczas wybuchu pożaru przebywało około 800 dzieci. „Do pożaru doszło w ubogiej dzielnicy Niamey – Pays Bas. W zespole szkół nauczania początkowego przebywało około 800 dzieci.” – czytamy w portalu o2.pl.

Wiadomo także, że jest wielu rannych. Jednak na ten moment, poza tym, że zginęło 20 dzieci, media nie podają liczby osób, które ucierpiały.

źródło: o2.pl, PAP

  1. Szczepionki Johnson&Johnson wstrzymane w kolejnym kraju. W środę rano decyzja Unii Europejskiej
  2. Od 19 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Wyciekły informacje ze spotkania Rady Medycznej
  3. Suwałki: wnuczek wyrzucił babcię przez okno. Wszystko nagrała kamera monitoringu. Kobieta zmarła

Zobacz również: