Królowa Elżbieta II

Po śmierci Księcia Filipa zaczęto spekulować, czy Królowa Elżbieta II abdykuje. Mało tego, w temacie ewentualnej rezygnacji monarchini wypowiadają się zarówno dziennikarze, jak i eksperci, którzy od lat zajmują się tematyką brytyjskiej rodziny królewskiej. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła wypowiedź osoby, która u boku Windsorów spędziła długie lata.

Były pracownik zdradził, czy Królowa Elżbieta II abdykuje

Z pewnością zgon królewskiego małżonka sprawił, iż znowu zaczęto głośno mówić o ewentualnej abdykacji blisko 95-letniej monarchini. Media podkreślają, iż Książę Filip był ogromnym wsparciem dla Elżbiety II. Właśnie z tego powodu królowa rzekomo poważnie rozważa rezygnację z korony.

Zdaniem części obserwatorów, Królowa Elżbieta II może abdykować z uwagi na swój zaawansowany wiek. Pod koniec zeszłego roku, Robert Jobson, wieloletni biograf rodziny królewskiej, zasugerował, iż do oddania władzy młodszemu następcy ma dojść po 95. urodzinach monarchini. Zaś jako główny powód abdykacji podał szalejącą na świecie pandemię COVID-19. Co ciekawe, w sieci co rusz pojawiają się plotki jakoby od jakiegoś czasu trwały przygotowania do objęcia tronu przez następce królowej.

Wydaje się, że temat jest na tyle gorący, iż głos w sprawie postanowił zabrać wieloletni pracownik brytyjskiej rodziny królewskiej. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń co do rzekomej abdykacji Królowej Elżbiety II. „Rodzina się podniesie i nadal będzie trwać przy jej boku, ale ona będzie kontynuowała swoją pracę. Wie, że ma pracę do wykonania i [Książę Filip – przyp. red.] chciałby, żeby się na nią zgodziła. Już raz tak zrobiła, gdy on przeszedł na emeryturę z życia publicznego.” – wyjawił pomocnik monarchini na łamach tygodnika „People”.

Warto dodać, iż informator amerykańskiego magazynu podał z jakich powodów Królowa Elżbieta II nie zrezygnuje z wykonywania swoich obowiązków. Elżbieta II nigdy nie abdykuje, ponieważ poczucie obowiązku, odpowiedzialności i publicznej służby są mocno w niej zakorzenione, tak jak były w Filipie.”, „Wszelkie spekulacje, jakoby królowa miała swojemu synowi oddać monarchię, praktycznie zniknęły. Królowa nadal nadaje się do służby. Jej zdrowie fizyczne, ani psychiczne nie pogarszają się.” – tłumaczył dawny pracownik brytyjskiej rodziny królewskiej.

Reasumując, wygląda na to, że Królowa Elżbieta II nie ma najmniejszego zamiaru udawać się na królewską emeryturę. Uważacie, że dobrze robi? A może powinna oddać władzę komuś młodszemu?

Źródło: Plejada, People

  1. Wielkie oszustwo w śledztwie Smoleńskim? Prasa dotarła do nowych faktów
  2. TVP wie jak zadbać o swoją gwiazdę. Prezenterka może liczyć na specjalne warunki
  3. Polski episkopat o szczepionkach AstraZeneca i Johnson&Johnson. „Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami”

Zobacz również: