Książę Filip śmierć

Książę Filip nie żyje. Wielu wielbicieli Brytyjskiej rodziny królewskiej nadal nie może uwierzyć, że mąż Królowej Elżbiety II odszedł na zawsze. Tymczasem, przypadkowo, wyciekły szczegóły dotyczące śmierci Księcia Edynburga. 

Książę Filip zmarł w wieku 99 lat

Przypomnijmy, iż mąż królowej zmarł w miniony piątek w Zamku Windsor. Gdyby żył, w czerwcu obchodziłby setne urodziny. Niestety, Książę Filip nie doczeka tego pięknego jubileuszu.

Jednak trzeba podkreślić, iż senior i tak bardzo długo cieszył się dobrym zdrowiem. Świadczy o tym fakt, iż Książę Filip jeszcze kilka lat temu samodzielnie prowadził samochód, a ze swoich książęcych obowiązków zrezygnował również stosunkowo późno.

Niestety, na początku roku pojawiły się problemy zdrowotne u męża królowej. Mężczyzna trafił do szpitala, a później przeszedł operację serca. Co ciekawe, brytyjska rodzina królewska podkreślała, że sytuacja jest stabilna, a Książę Filip czuje się coraz lepiej. Aż tu nagle ogłoszono, że małżonek Elżbiety II nie żyje.

„Royalsi” wspominają Filipa

Do tej pory o odejściu Księcia Edynburga wiedzieliśmy niewiele. Podano czas i miejsce zgonu. Poza tym, na każdym kroku podkreślano, iż Filipowy do samego końca towarzyszyła królowa. Tymczasem, kamera jednej z agencji prasowych przypadkowo zarejestrowała wypowiedź jednej z członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej na temat okoliczności śmierci 99-latka.

Poruszające słowa padły z ust Hrabiny Zofii, czyli żony najmłodszego syna Elżbiety II. Małżonka Księcia Edwarda w rozmowie z uczestnikami nabożeństwa żałobnego w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Windsorze wyjawiła kulisy odejścia swojego teścia. „To była dobra, łagodna śmierć. To było, jakby ktoś wziął go za rękę i razem odeszli. Bardzo spokojnie.” – wyznała Hrabina Wesseksu.

Warto podkreślić, iż nie tylko Hrabina Zofia dała się namówić na krótką rozmowę. Również inni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, którzy uczestniczyli we mszy, zabrali głos. Windsorowie podzielili się swoimi wspomnieniami dotyczącymi Księcia Filipa. Natomiast Książę Andrzej (przyp. red. syn królowej i Księcia Edynburga) zdradził jak teraz czuje się jego matka. „Królowa poczuła ogromną pustkę.” – przyznał Książę Yorku.

Źródło: Sky News

  1. USA: rozwiązano zagadkę sprzed niemal 25 lat. Drastyczny koniec „śledztwa”
  2. Wysadzali bankomaty po kolei. Ich łupem mogło być nawet 1,5 mln złotych [WIDEO]
  3. Gessler bezpardonowo zaatakowana. Posypały się iskry. Znana aktorka nie przebiera w słowach

Zobacz również: