Kamil i Ewa Bilan-Stoch

Ewa i Kamil Stoch to wzorowe małżeństwo. Miłość bije od nich na kilometr. Nasz multimedalista może zawsze liczyć na wsparcie swojej pięknej żony. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, co w przeszłości musiała przejść Ewa. Żona Kamila Stocha marzyła o karierze sportowej równie mocno jak on. Jednak problemy zdrowotne spowodowały, że musiała zająć się czymś innym.

Ewa Bilan-Stoch w przeszłości nie miała wcale tak łatwo

Sam Kamil Stoch wielokrotnie podkreślał, jak ważną osobą jest dla niego żona. Ewa Bilan-Stoch jest nie tylko oparciem mistrza w życiu prywatnym, ale także w drodze po sportowe szczyty. „Bardzo ci dziękuję Ewuniu za wszystko, kocham cię bardzo.” – padło z ust Kamila podczas Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski.

Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że także sama Ewa Bilan-Stoch marzyła w przeszłości o sportowej karierze. Ba, miała ku temu wszelkie predyspozycje. „Okazuje się, że Ewa Bilan-Stoch w przeszłości była obiecującą judoczką. Marzyła o karierze sportowej. Niestety, doznała skomplikowanego urazu kolana i musiała przejść aż trzy operacje. Kontuzje przekreśliły jej plany. Ewa Bilan-Stoch przyznaje, że wciąż tęskni za wyczynowym sportem.” – czytamy w portalu o2.pl.

„Tęsknię, ale jestem po trzech operacjach kolan. Mogę ćwiczyć w domu na macie, jednak treningi w sali odpadają. Poświęciłam dla sportu wiele lat, więc to normalne, że pojawia się czasem tęsknota. Nawet mi się śni nieraz, że startuję w zawodach i nadal walczę. Niestety to tylko sny.” – wyznała sama Ewa w rozmowie z portalem Onet Sport.

Dziś wskutek tego, że nie może uprawiać sportu zajmuje się czymś inny. Jest menadżerką kilku skoczków narciarskich, w tym Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Zarządza marką odzieżową oraz jest wielką fanką fotografii. Warto też podkreślić, że Ewa Bilan-Stoch z wykształcenia jest pedagogiem i absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych.

źródło: o2.pl, Sport Onet, mat. prasowe

  1. Uczestniczka „Rolnik szuka żony” przekazała radosną nowinę. Zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości
  2. Gessler bezpardonowo zaatakowana. Posypały się iskry. Znana aktorka nie przebiera w słowach
  3. Brutalna interwencja Policji. Pojawiło się kolejne nagranie i reakcja Komendanta Głównego Policji

Zobacz również: