napad na posterunek

W internecie aż wrze po wydarzeniach, które rozegrały się na ulicach Głogowa. Internauci masowo rozprowadzają amatorskie nagranie wideo, a posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiadają wyciągnięcie konsekwencji względem policji. Wszystko po tym, jak mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego wobec kobiety. Pozostaje jednak pytanie, czy jeden z funkcjonariuszy nie przekroczył swoich uprawnień, uderzając kobietę pałką a następnie bez pardonu sprowadzając na ziemię? CAŁE ZAJŚCIE MOŻNA ZOBACZYĆ NA FILMIE, KTÓRY PUBLIKUJEMY U DOŁU NASZEGO TEKSTU.

Brutalna interwencja Policji w Głogowie

Wszystko rozegrało się w Głogowie. I miało miejsce podczas protestu przeciwko rządowym obostrzeniom. Jak przyznała policja, zgromadzenie było nielegalne, a kobieta wobec której zastosowano środki przymusu bezpośredniego, zachowywała się agresywnie. Teraz sprawę wyjaśni Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji.

„W niedzielę w Głogowie zorganizowano protest pod hasłem „Polaku! Dawaj z nami”, którego uczestnicy sprzeciwiali się epidemicznym obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa.” – donosi Interia. Na zgromadzeniu pojawiło się około 100-200 osób, a naprzeciwko nim stanęła policja.

„Wkrótce później doszło do przepychanek, podczas których użyto m.in. gazu łzawiącego. Funkcjonariusze ponadto spisywali uczestników manifestacji.” – czytamy w Interii. Po chwili doszło do sytuacji, w której brutalnie została potraktowana jedna z kobiet, co widać na opublikowanym na końcu materiału filmie.

Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec funkcjonariusza, którego nazywa wprost bandytą. „Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa. Proszę o informacje na priv. Gwarantuję anonimowość. Złożę zawiadomienia do prokuratury za przekroczenie uprawnień. Za dwa lata nie będzie go w tej formacji. Będzie szukał pracy w białoruskim OMON!” – napisał poseł Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz brutalną interwencję policji

Poniżej publikujemy amatorskie nagranie, a warto też odnotować, że do całej sprawy odniosła się już Dolnośląska Policja, jak i Komendant Główny Policji. Stanowiska publikujemy pod nagraniem.

„Agresywna protestująca szarpała policjanta za mundur. Została uprzedzona o możliwości użycia śpb (środków przymusu bezpośredniego – przyp. red.), mimo to nie zmieniła swojego zachowania.” – czytamy w komunikacie dolnośląskiej policji.

„Komendant Główny Policji polecił, aby oficerowie Biura Kontroli KGP szczegółowo wyjaśnili podstawy, zasadność i okoliczności związane z użyciem środków przymusu bezpośredniego.” – czytamy z kolei w komunikacie, który pojawił się w oficjalnych social mediach polskiej policji.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1381330991915143168

źródło: Interia, Polsat News, Twitter

  1. Dziennikarze odwiedzili grób Krawczyka. Poruszający widok. Uwagę przykuła jedna rzecz
  2. Ciało nastolatki wyłowione z wody. Kilka godzin wcześniej rodzina zgłosiła zaginięcie
  3. Mały samolot rozbił się w Gliwicach. W internecie pojawiło się nagranie

Zobacz również: