źródło: TikTok

Już od kilku dni wyświetlamy ogrom medialnych doniesień na temat dramatycznej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Konflikt Palestyna-Izrael wciąż się nasila. W ostatnich dniach dotarły do nas informacje, iż Izrael zaatakował Strefę Gazy. Jednocześnie ostatnio w sieci pojawiło się nagranie tiktokerki, która regularnie porusza temat konfliktu w swoich mediach społecznościowych.

Kamila Dobrowolska nie tylko działa na platformie TikTok. Ma również konto na Instagramie, gdzie założyła konto o nazwie Part of Me is Arabic, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „część mnie jest arabska”. Jak wnioskujemy z opisów, które dodała ona w mediach społecznościowych od niecałego roku jest żoną Egipcjanina. Stąd religia i kultura jaką widać chociażby hidżab, w którym ją widujemy.

ZOBACZ!  Niewiarygodne słowa Billa Gatesa. "Świat nie poradzi sobie"

Tiktokerka nagłaśnia sprawę

Jak widać TikTok nie służy jedynie do nagrań mających zapewnić nam najprostszą rozrywkę. Kamila Dobrowolska prowadzi swoje konto w bardzo specyficzny sposób. W większości są to swego rodzaju pogadanki, które mogą nam – Europejczykom i nie tylko – przybliżyć kulturę i myślenie mieszkańców Bliskiego Wschodu.

Poruszyła ona w jednym z dodanych Tiktoków temat konfliktu na bliskim wschodzie, który znów się w ostatnim czasie zaognił. Wyjaśnia ona w nim jak sytuacja wygląda z perspektywy samych Palestyńczyków, którzy są w Izraelu prześladowani.

Aktualnie w Palestynie – czyli kraju, który był tam przed Izraelem i już nie wiele z niego niestety zostało – dochodzi do ataków na palestyńskich mieszkańców. I to już od jakichś 3 dni. Rozpoczęło się od tego, że Palestyńczycy wyszli na ulicę, by protestować przeciwko wysiedlaniu ich z własnych domów. Już w tym miesiącu 6 rodzin w Palestynie miało zostawić swoje domy na rzecz mieszkańców Izraela – domy, które zamieszkiwali od pokoleń. Nikt nie organizuje dla nich żadnych zastępczych mieszkań. Izraelska policja po tym jak Palestyńczycy zaczęli protestować niestety nie zaakceptowała tego – tłumaczyła TikTokerka na nagraniu.

https://www.tiktok.com/@groowlx/video/6961535064131767557?sender_device=pc&sender_web_id=6954283552654001670&is_from_webapp=v1&is_copy_url=0

Powstała również druga część filmu w tym temacie, która również zebrała niemało komentarzy, a także wyświetleń. Zobaczcie.

@groowlx

#polskiemedia #tvn24 #palestyna #polska #polska #polskamuzulmanka #islam #judaizm #chrzescijanstwo #izrael #meczet #fyp

♬ original sound – ᎷᎯ-ᎠᎯᎡᎯ

źródło: TikTok, mat. prasowe

ZOBACZ!  Kolejna bolesna strata w Rodzinie Królewskiej. Elżbieta II straciła bliskiego przyjaciela

Zobacz również: