źródło: TikTok

Już od kilku dni wyświetlamy ogrom medialnych doniesień na temat dramatycznej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Konflikt Palestyna-Izrael wciąż się nasila. W ostatnich dniach dotarły do nas informacje, iż Izrael zaatakował Strefę Gazy. Jednocześnie ostatnio w sieci pojawiło się nagranie tiktokerki, która regularnie porusza temat konfliktu w swoich mediach społecznościowych.

Kamila Dobrowolska nie tylko działa na platformie TikTok. Ma również konto na Instagramie, gdzie założyła konto o nazwie Part of Me is Arabic, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „część mnie jest arabska”. Jak wnioskujemy z opisów, które dodała ona w mediach społecznościowych od niecałego roku jest żoną Egipcjanina. Stąd religia i kultura jaką widać chociażby hidżab, w którym ją widujemy.

[irp]

Tiktokerka nagłaśnia sprawę

Jak widać TikTok nie służy jedynie do nagrań mających zapewnić nam najprostszą rozrywkę. Kamila Dobrowolska prowadzi swoje konto w bardzo specyficzny sposób. W większości są to swego rodzaju pogadanki, które mogą nam – Europejczykom i nie tylko – przybliżyć kulturę i myślenie mieszkańców Bliskiego Wschodu.

Poruszyła ona w jednym z dodanych Tiktoków temat konfliktu na bliskim wschodzie, który znów się w ostatnim czasie zaognił. Wyjaśnia ona w nim jak sytuacja wygląda z perspektywy samych Palestyńczyków, którzy są w Izraelu prześladowani.

Aktualnie w Palestynie – czyli kraju, który był tam przed Izraelem i już nie wiele z niego niestety zostało – dochodzi do ataków na palestyńskich mieszkańców. I to już od jakichś 3 dni. Rozpoczęło się od tego, że Palestyńczycy wyszli na ulicę, by protestować przeciwko wysiedlaniu ich z własnych domów. Już w tym miesiącu 6 rodzin w Palestynie miało zostawić swoje domy na rzecz mieszkańców Izraela – domy, które zamieszkiwali od pokoleń. Nikt nie organizuje dla nich żadnych zastępczych mieszkań. Izraelska policja po tym jak Palestyńczycy zaczęli protestować niestety nie zaakceptowała tego – tłumaczyła TikTokerka na nagraniu.

https://www.tiktok.com/@groowlx/video/6961535064131767557?sender_device=pc&sender_web_id=6954283552654001670&is_from_webapp=v1&is_copy_url=0

Powstała również druga część filmu w tym temacie, która również zebrała niemało komentarzy, a także wyświetleń. Zobaczcie.

@groowlx

#polskiemedia #tvn24 #palestyna #polska #polska #polskamuzulmanka #islam #judaizm #chrzescijanstwo #izrael #meczet #fyp

♬ original sound – ᎷᎯ-ᎠᎯᎡᎯ

źródło: TikTok, mat. prasowe

[irp]

Zobacz również: