TVN

TVN straciło kolejnego doświadczonego dziennikarza. Mało tego, okazuje się, że prezenter przeszedł do największego konkurenta stacji z żółto-niebieskim logo. 

TVN traci kolejnych współpracowników

Niewątpliwie lista nazwisk osób, które odeszły z telewizji kierowanej przez Edwarda Miszczaka, wydłuża się coraz bardziej. Warto przywołać chociażby Igora Sokołowskiego, czy Aleksandry Janiec, którzy współpracowali z TVN 24. Teraz ze stacji odchodzi Maciej Dolega.

Tym co dziwi jest fakt, iż Dolega zamienił TVN na telewizję publiczną. „Zatrudnienie Macieja Dolegi to część procesu stałego polepszania oferty programowej TVP Info.” – podsumowuje ów zaskakujący transfer szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

Z pewnością, równie szokujące co odejście Dolegi z TVN, są słowa Olechowskiego na temat tego, co dzieje się w konkurencyjnych telewizjach. „W ostatnim czasie spływa na moje biurko bardzo dużo CV od pracowników konkurencji. Właściwie aplikują na każde możliwe stanowisko. Wybieramy tych najlepszych, właśnie z myślą o ciągłym rozwoju.” – wyznał szef TAI.

Sam Maciej Dolega również odniósł się do zmiany pracodawcy. Dziennikarz umieścił wpis w mediach społecznościowych. Pisze w nim o swoich nowych obowiązkach i odczuciach związanych z tym, co go czeka.

Maciej Dolega ma spore doświadczenie

Po odejściu z TVN Dolega trafi do porannego pasma telewizji publicznej. Będzie tam współpracował z doświadczonymi dziennikarzami. „Poranek TVP Info będzie prowadził na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą.” – czytamy na stronie serwisu informacyjnego telewizji publicznej.

Na koniec przypomnijmy jeszcze kilka faktów dotyczących Macieja Dolegi. W TVN i powiązanych z nim kanałach, mężczyzna był gospodarzem „Teleserwisu”, prezenterem pogody, oraz magazynu Meteo News. Co ważne, praca w telewizji publicznej nie jest dla niego nowością, gdyż kiedyś już był z nią związany.

Źródło: TVP Info, Wirtualne Media, Twitter

  1. Krytykowany przez wszystkich uczestnik „Sanatorium Miłości” szokuje. „Znalazłem fajnego kociaka”
  2. Radio Zet opublikowało film „Uchodi”. Historia białoruskich uchodźców [ZOBACZ]
  3. Australia: media donoszą o lyssawirusie przenoszonym przez nietoperze. Wydano ostrzeżenie

Zobacz również: