Kolejny aktor związany ze "Światem według Kiepskich" zmarł.

Kolejny aktor związany z serialem stacji Polsat „Świat według Kiepskich” zmarł. Mikołaj Muller zmarł 19 marca, o czym poinformował Leszek Kasprzak, przyjaciel aktora. Mikołaj Muller zmarł w wieku 77 lat .

Kolejna informacja o śmierci aktora tym bardziej wznieca internetowe plotki o rzekomej „klątwie” serialu „Świata według Kiepskich”. Odstawiając jednak te spekulacje na bok, przypomnijmy, że „Kiepscy” był emitowany od 1999 roku, co dawało w sumie aż 17 sezonów. Do aktorów pierwszoplanowych często dołączali aktorzy gościnnie. Stąd też duża rotacja względem artystów związanych z produkcją.

Najgłośniej jednak było w ubiegłym roku o produkcji Polsatu, kiedy najpierw odszedł serialowy Arnold Boczek grany przez Dariusza Gnatowskiego. Później zaś dołączył do niego serialowy kolega Ryszard Kotys wcielający się w rolę Mariana Paździocha. Niedługo później dowiedzieliśmy się też o śmierci Stanisław Wolski.

Dziś media obiegła informacja o śmierci Mikołaja Mullera. Aktor wystąpił w jednym z odcinków serialu. Jego rola zaś była krótka, ale znacząca dla odcinka 322 zatytułowanego „Sylwester Narodów”, gdzie zagrał Majora Rybę.

[irp]

Mikołaj Muller w roli „Świata według Kiepskich”

Wspomniany przyjaciel Mullera Leszek Kasprzak poinformował o jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Facebooku dość długi post, w którym Kasprzak dziękuje Mikołajowi Mullerowi i wspomina jego karierę.

W dniu wczorajszym na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka – Mikołaja Mullera. Kondukt nie był zbyt liczny ale myślę, że miły sercu Mikołaja w pełni oddawał to czemu poświęcał się z pasją – w ostatniej drodze towarzyszyli swojemu Mistrzowi  jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule.

Mikołaj Muller był aktorem, śpiewakiem, akompaniatorem. Z pasją oddawał się pracy z dziećmi i młodzieżą. Efektem tej pasji był założony w 1994 roku w Karczewie Zespół Gębule. W pracy z młodzieżą starał się zaszczepiać dobry gust muzyczny. Popularyzował muzykę polskich kompozytorów. Z Zespołem nagrał trzy płyty m.in. utwory Moniuszki. Mikołaju dziękujemy.

[irp]

Mikołaj Muller zmarł w wieku 77 lat

Mikołaj Muller urodził się 22 lipca 1944 roku w Zwickau. Zmarł 19 marca 2021 roku w Karczewie. Przede wszystkim był on aktorem, ale także śpiewakiem, lalkarzem i akompaniatorem.

Był również pedagogiem, pracował z dziećmi i młodzieżą. W 1994 wspólnie z Elżbietą Trzcińską-Mueller i Krzysztofem Kasprzakiem założył wspominany przez Leszka Kasprzaka zespół Zespół Gębule. Z zespołem nagrał 3 płyty, m.in. utwory Moniuszki. dzięki temu popularyzował muzykę polskich kompozytorów.

źródło: jastrzabpost.pl

Zobacz również: