Ryszard Kotys
POLSAT NEWS

Stacja Polsat News przekazała smutne informacje. Nie żyje uwielbiany przez widzów Ryszard Kotys. Aktor miał 88 lat i kojarzony jest głównie z rolą Mariana Paździocha w popularnym serialu „Świat według Kiepskich”. 

Nie żyje Ryszard Kotys

Kotys poza rolą w „Świecie według Kiepskich” był także cenionym aktorem teatralnym, filmowym czy scenarzystą. Zmarł w wieku 88 lat.

„W ciągu ponad 65 lat kariery zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych. Popularność przyniosła mu rola Mariana Paździocha, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego, w serialu telewizji Polsat „Świat według Kiepskich”, w którym grał od 1999 r.” – wspomina Kotysa Polsat News.

Ryszard Kotys zagrał także u Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland, Kazimierza Kutza czy Wojciecha Jerzego Hasa. Kojarzony jest także z „Kingsajzem” Juliusza Machulskiego czy dwoma częściami „Vabanku”. Nic jednak nie przyniosło mu tak wielkiej popularności, jak „Świat według Kiepskich”.

Za wybitne zasługi w 1999 roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Choć nie podano oficjalnych przyczyn śmierci Kotysa, to w ostatnich latach zmagał się z pogarszającym stanem zdrowia. Wielokrotnie do mediów wyciekały informacje o coraz gorszej kondycji Ryszarda Kotysa. W związku z tym aktor ograniczył swoją aktywność zawodową. Niestety, ale dziś media obiegły tragiczne informacje.

To kolejna smutna wiadomość dla fanów „Kiepskich”. W ubiegłym roku zmarł Dariusz Gnatowski, który wcielał się w rolę serialowego Arnolda Boczka. Co dalej z serialem Polsatu? Tego na ten moment nie wie nikt. „Świat według Kiepskich” stracił dwóch wspaniałych, uwielbianych przez widzów aktorów. Teraz Boczek i Paździoch będą grać tam u góry…

źródło: Polsat News, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny skoczek z koronawirusem. Kadra w rozsypce przed Willingen
  2. Czekasz na kuriera lub Pocztę Polską? Niechcący możesz narobić sobie dużych kłopotów!
  3. Naukowcy biją na alarm. Nieoczekiwane powikłania po koronawirusie. Nikt o tym nie mówi

Zobacz również: