Jerzy Owsiak gościem radia Zet po 29. finale WOŚP. źródło: radiozet.pl

„Od dwóch dni mówimy o tym, że udało nam się zebrać ponad 210 mln. Nie usłyszeliśmy żadnego słowa podziękowania od Ministerstwa Zdrowia” – powiedział Jerzy Owsiak w rozmowie z Radiem Zet. Prezes WOŚP w gorzkich słowach krytykuje postawę rządu wobec pomocy fundacji.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy Jerzy Owsiak otwarcie mówi o braku reakcji rządzących na działalność WOŚP. Sprawy również rok temu miały się bardzo podobnie. Założyciel i prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działającej od 1993 roku często – zwłaszcza w mediach społecznościowych – nie żałuje komentarzy wobec ministerstwa.

Tegoroczny WOŚP z powodu pandemii odbył się z małym poślizgiem. Co spowodowało, iż 29. Finał WOŚP przesunięto nieco w czasie. Kilka dni temu Owsiak ogłosił, iż po raz kolejny udało się pobić zeszłoroczny rekord zbiórki, co dało w sumie ponad 210 mln złotych.

[irp]

Ministerstwo zdrowia milczy, Jerzy Owsiak już niekoniecznie

W ostatnim wywiadzie dla Radia Zet Jerzy Owsiak w gorzkich słowach stwierdził, iż ministerstwo przemilczało tegoroczny sukces „Orkiestry”. W rozmowie z Beatą Tadlą wspomniał również, że przekazane w zeszłym roku środki na walkę z COVID-19 także nie zostały docenione przez rząd.

„Rok temu panował ogromny chaos, podjęliśmy decyzję, że część pieniędzy z poprzedniego finału zostanie przeznaczona na pomoc w walce z COVID-19. Mieliśmy do tego akceptację społeczną i dzięki temu udało nam się kupić maseczki ochronne i respiratory. Fundacja działa 365 dni w roku” – tłumaczył.

Owsiak zauważa, iż brakuje dość istotnej komunikacji pomiędzy WOŚP a państwowymi instytucjami. Podkreśla też tym samym, że gdyby nie wkład ludzi tworzących WOŚP tegoroczny finał by się nie odbył.

„System z nami nie rozmawia, nie ma nawet z nami kontaktu. WOŚP działa ponad podziałami politycznymi, przecież pomagamy szpitalom. Ponad 210 mln złotych trafi ponownie do systemu”.

Gdyby WOŚP nie miała odpowiedniej komunikacji, to nie zorganizowalibyśmy finału. Ponad 1300 sztabów nie dowiedziałoby się, że przenosimy finał na 31 stycznia. Opadają mi ręce, gdy słyszę o braku komunikacji. WOŚP jest gotowa uruchomić pieniądze na skuteczną walkę z koronawirusem” – deklarował.

CAŁY WYWIAD Z JERZYM OWSIAKIEM JEST DOSTĘPNY TUTUJ.

źródło: Radio Zet

[irp]

Zobacz również: