Jerzy Owsiak

Dzisiaj rząd ogłosił, że od 28 grudnia do 17 stycznia włącznie wprowadzi narodową kwarantannę. To zła informacja nie tylko dla tych, którzy planowali sylwestrowe wojaże czy szusowanie po stokach narciarskich. Narodowa kwarantanna odbije się także na WOŚP. Jerzy Owsiak już podjął decyzję, nie miał innego wyjścia. Wiele osób jest załamanych.

Jerzy Owsiak: finał WOŚP nie odbędzie się w planowanym terminie

Lider WOŚP, Jerzy Owsiak nagrał do wszystkich Polaków odezwę. W trakcie niej poinformował, że tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbędzie się w planowanym terminie. Orkiestra miała zagrać 10 stycznia 2021 roku, ale wobec wprowadzenia przez polski rząd narodowej kwarantanny, nie będzie to możliwe.

Wobec tego, Jerzy Owsiak przesuwa finał na 31 stycznia 2021 roku. Oficjalny komunikat w tej sprawie przekazał wszystkim Internautom.

[irp]

„Grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Musimy tak, jak inne kraje wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje (…) Ja, Jurek Owsiak je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach były one już wprowadzone wcześniej” – przyznaje lider WOŚP.

Jerzy Owsiak podczas nagrania wideo przekazał także sporo wyrazów wsparcia. Jak sam twierdzi, wszyscy jesteśmy w stanie przetrwać ten niezwykle trudny czas.

[irp]

Pełne oświadczenie lidera WOŚP możecie zobaczyć poniżej.

[irp]

Mimo tego, że Owsiakowi nie po drodze z rządem Prawa i Sprawiedliwości, to wyraźnie widać, że rozumie decyzję, a zdrowie i życie ludzkie jest dla niego najważniejsze.

„Zróbmy wszystko, aby hasło „wygramy” było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich – ludzi dobrych; ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem i którzy chcą, aby ten kraj był wszędzie szanowany” – apeluje Jerzy Owsiak.

Zobacz również: