koronawirus deltokron

O problemach z dostępnością szczepionek pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz jednak okazuje się, że wkrótce wszystkie kłopoty moja odsunąć się w cień. Wszystko za pośrednictwem przełomowych badań nad lekarstwem na koronawirusa, które ruszyły w Polsce.

Co wyjdzie z tych badań?

„W Polsce rozpoczęto badania kliniczne nad amantadyną jako lekiem na koronawirusa. Zakażeni COVID-19 po podaniu leku przechodzili chorobę bardzo łagodnie lub bezobjawowo.” – czytamy w portalu Interia.

Co ciekawe, o tego typu badania amantadyny część środowiska lekarskiego i posłowie Konfederacji apelowali już od wielu miesięcy.

Lekarstwo badane jest nie tylko pod kątem skuteczności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

„Wspomaga układ nerwowy po to, żeby dawać lepszą reakcję oddechową – wyjaśnia profesor Konrad Rejdak kierownik katedry i kliniki neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który jako pierwszy na świecie opisał pozytywne skutki stosowania tego leku podczas zakażenia koronawirusem.” – donosi Interia.

Amantadyna nie jest żadnym nowym lekiem, ale zaskakiwać może jej skuteczność w walce z COVID-19. Do tej pory lekarstwo było stosowane w leczeniu choroby Parkinsona. Jest znane światu medycznemu od 30 lat.

„Na razie lek dostanie 200 pacjentów z koronawirusem, którzy zgodzą się wziąć udział w badaniach. Podstawowy warunek włączenia do badań to potwierdzone zakażenie nie później niż trzy doby od wykrycia koronawirusa.” – czytamy o szczegółach planowanych badań.

Źródło: Interia, Polsat News

  1. Krystyna Pawłowicz grzmi w sieci po ujawnieniu rozmów z Giertychem: „na kolana i przeproś!”
  2. Wyciekły plany rządu. Nieoficjalnie wiadomo już, co stanie się z obostrzeniami po 9 kwietnia
  3. Lewica idzie na otwartą wojnę z Kościołem w Polsce. Właśnie wpłynęło zawiadomienie do Sanepidu

Zobacz również: