Krystyna Pawłowicz grzmi na Twitterze po opublikowanych przez TVP Info zapisach rozmów.

Całkiem niedawno w mediach zrobiło się głośno na temat opublikowanych przez TVP Info zapisów z rozmów Romana Giertycha z Mariuszem Kozak-Zagozdą, założycielem strony na Facebooku znanej z negatywnych komentarzy działań Prawa i Sprawiedliwości. Krystyna Pawłowicz rozkazała się przeprosić, o czym napisała w mediach społecznościowych.

Wspomnianą popularną stroną na Facebooku jest „Sok z buraka”. Stronę polubiło od początku jej istnienia. czyli od 2014 roku ponad milion użytkowników. To pierwsza tak duża afera wokół facebookowej strony. Tym bardziej zyskuje ona na sile za sprawą kolejnych komentarzy na ten temat, które w mediach robią furorę. Ten autorstwa Krystyny Pawłowicz wywołał już nie małe poruszenie.

TVP Info ujawniło niedawno wiadomości wymieniane pomiędzy Romanem Giertychem a założycielem strony. Jak sugeruje Telewizja Polska mecenas Giertych poprzez te rozmowy mógł mieć lub mieć do tej pory związek ze stroną. Co więcej i mieć wpływ na to, co jest publikowane. Zarówno „Sok z buraka”, jak i sam były minister edukacji nie pałają sympatią – zwłaszcza – do Krystyny Pawłowicz, która z kolei nie stroni od kontrowersji.

[irp]

Krystyna Pawłowicz grzmi na Twitterze: „przeproś mnie!”

Na reakcję Pawłowicz nie trzeba było długo czekać. Była posłanka oczekuje przeprosin zarówno od Romana Giertycha, jak i od Mariusza Kozak-Zagozdy, o czym dosadnie i maksymalnie krótko poinformowała w dwóch postach na twitterowym profilu.

[irp]

Giertych nie pozwolił na siebie czekać

A to dlatego, że jego odpowiedź na wpisy Pawłowicz pojawiły się równie ekspresowo. Roman Giertych nie widzi powodu do przeprosin, a więc tym bardziej pozwolił sobie na delikatną „szpilkę”.

„Za to, że nie zgodziłem się, aby pani 15 lat temu sędzią TK została, o co mnie pani błagała? Nie mogłem. Do TK wybieramy osoby z doświadczeniem prawniczym, kulturalne, a przede wszystkim zrównoważone psychicznie” – odpisał Giertych również za pośrednictwem Twitter.

[irp]

Zobacz również: