Remdesivir koronawirus

Wielu Polaków wciąż zastanawia się, jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Wszystko w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Niestety, ale lockdown zapowiadany od 20 marca do 9 kwietnia nie zwiastuje niczego dobrego. Znamy szczegóły.

Limit gości przy wielkanocnym stole

„Na razie wiadomo, że święta prawdopodobnie odbędą się w surowym reżimie sanitarnym, a podczas spotkań z rodziną będzie obowiązywał limit gości.” – donosi portal Pikio.

Wiadomo też ile wyniesie przytaczany limit. „Na imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób – do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.” – czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Póki co Ministerstwo Zdrowia nie zdecydowało się wprowadzić żadnych obostrzeń, jeśli chodzi o nabożeństwa w Kościołach podczas Świąt Wielkanocnych.

„W mojej ocenie w sytuacji, jaką mamy, przy lawinowo rosnącej liczbie zakażonych, przy coraz bardziej niewydolnej i niedającej sobie rady z liczbą chorych służbie zdrowia bezwzględnie powinna zapaść decyzja o zamknięciu kościołów.” – przyznał stanowczo były Główny Inspektor Sanitarny na łamach Onetu, gen. Andrzej Trybusz.

Adam Niedzielski nie zostawia złudzeń. W ciągu około 3 tygodni do Świąt Wielkanocnych sytuacja nie poprawi się na tyle, że rząd zniesie wcześniej wprowadzane obostrzenia.

źródło: Pikio, Onet

  1. To nie koniec? „Rząd rozważa wprowadzenie zakazu przemieszczania i twardy lockdown”
  2. Pilnie zwołali konferencję. Są wyniki nt. szczepionki AstraZeneca. Świat patrzy z przerażeniem
  3. Ksiądz Adam Myszkowski zmarł. Kilka tygodni temu został brutalnie pobity

 

Zobacz również: