Przed kilkoma tygodniami ciężko pobity Ksiądz Adam Myszkowski zmarł.

Ksiądz Adam Myszkowski zmarł. Tragiczne wieści o śmierci pobitego duchownego przekazały media wczoraj. Zmarł on w łódzkim szpitalu.

Duchowny był hospitalizowany już od początku marca, po tym jak padł ofiarą brutalnego pobicia. Księdza Myszkowskiego zaatakował jeden z parafian podczas, gdy on zamykał bramę plebanii. Sprawował on funkcję proboszcza w parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu w województwie łódzkim.

Jak przekazała w mediach diecezja radomska wczoraj ksiądz zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Szczegóły pogrzeby są jednak na razie nieznane.

[irp]

Ksiądz Adam Myszkowski ciężko pobity

Brutalnie zaatakowano duchownego kilka tygodniu temu. Zdarzenie miało miejsce 2 marca przy ulicy Koneckiej w Wielkiej Woli-Paradyżu. Został on brutalnie pobity i z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Duchowny doznał m.in. silnych urazów głowy w wyniku uderzeń kostką brukową, co było szczególnie niebezpieczne. Konieczna była operacja. Wówczas wspomniana diecezja radomska przekazała, iż życiu księdza nic nie zagraża. Co więcej do samego końca niestety nie odzyskał on przytomności.

47-letnie sprawa pobicia został oskarżony przez prokuraturę o usiłowanie zabójstwa. On sam przyznał się do pobicia. Jak wiadomo w momencie zdarzenia był on pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

[irp]

Ks. Myszkowski miał 69 lat

Ks. prał. Adam Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 roku, zmarł 17 marca 2021 roku. Wychowywał się w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach. Uczył się natomiast w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.W 1978 roku otrzymał święcenia kapłańskie.

Pełnił służbę duszpasterską m.in. w Brzeźnicy, Jastrzębiu koło Wierzbicy oraz w Starachowicach. W 1992 roku został proboszczem parafii w Starachowicach. Pod koniec 2002 roku zaś został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 r. otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości, uzyskując tym samym tytuł prałata.

źródło: popularne.pl, onet.pl, tvp info

[irp]

Zobacz również: