Król Karol

Książę Karol jest zrozpaczony. Wszystko z powodu kontrowersyjnego wywiadu, którego w minioną niedzielę udzielili Książę Harry i Meghan Markle. Podobno słowa Książąt Sussex tak wstrząsnęły następcą tronu, iż ten podjął szybką i niespodziewaną decyzję.

Książę Karol poleci do Stanów Zjednoczonych

Niewątpliwie wywiad, którego Książę Harry i Meghan Markle udzielili znanej dziennikarce – Oprah Winfrey, wstrząsnął opinią publiczną. Światło dzienne ujrzały informacje niezbyt wygodne dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Okazało się bowiem, że Windsorowie nie są rodziną idealną.

Prawdopodobnie osobą, która szczególnie mocno przeżyła wystąpienie Sussexów, jest ojciec Harry’ego, czyli Książę Karol. Wszystko z powodu tego, co powiedział jego młodszy syn. Wnuk królowej wytknął swojemu ojcu obojętność, a także brak troski w okresie dzieciństwa. Poza tym, Rudowłosy książę przyznał, iż po odejściu Sussexów z brytyjskiej rodziny królewskiej, Karol przestał utrzymywać kontakt z nim i jego najbliższymi.

Zdaniem tabloidów, gorzkie słowa potomka sprawiły, iż Książę Karol nie jest w najlepszej kondycji. Przypuszczalnie z tego powodu następca tronu miał podjąć błyskawiczną decyzję. Syn Królowej Elżbiety II zamierza spotkać się z Harrym i Meghan. „Po wyznaniach Harry’ego uświadomił sobie, że to ostatni moment, żeby uratować ich relację. Już wie, że nie zmieni decyzji syna o życiu poza pałacem” – tłumaczy zachowanie Księcia Walii osoba z królewskich kręgów.

Wydaje się, iż Karol również bardzo tęskni za swoim najmłodszym wnukiem – Archiem. W końcu następca tronu nie widział już go blisko od roku. To właśnie wtedy Książęta Sussex wyemigrowali za granicę Wielkiej Brytanii.

Na koniec warto podkreślić, iż Książę Karol ma się spotkać z synem w trakcie podróży dyplomatycznej do Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, w planach następcy tronu jest wizyta w Waszyngtonie. To właśnie tam ma się spotkać z prezydentem USA Joe Bidenem oraz przedstawicielem władz amerykańskich ds. zmian klimatycznych – Johnem Kerrym. „To kwestia, która zawsze była bliska sercu Księcia Karola i podczas swojej podróży zamierza się na niej skupić.” – donoszą dziennikarze.

Źródło: Plejada

  1. Marzena Rogalska pojawi się w hicie TVN? To może być transfer roku
  2. Agata Młynarska pokazała piękny, stylowy dom. Prezenterka od miesięcy żyje w Hiszpanii
  3. Jarosław Kaczyński nie zaszczepił się przed kamerami. Znamy odpowiedź dlaczego

Zobacz również: