Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Stało się to, o czym spekulowano od pewnego czasu. Adam Niedzielski poinformował o wszystkim, nie, jak zwykle na konferencji prasowej a za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Minister Zdrowia zrobił to wczoraj późnym wieczorem.

Teleporada na nowych zasadach, Niedzielski ogłasza zmiany

Temat teleporady od dłuższego czasu wzbudzał wiele kontrowersji. Taka forma „leczenia” miała swoich zwolenników, jak i przeciwników. Kwestionowane były też same zasady teleporady, a już w szczególności zmiany, o których mówiło Ministerstwo Zdrowia. Stało się jednak tak, że zmiany weszły w życie.

„Teleporada nie będzie już standardem dla dzieci do 6 roku życia, pacjentów z chorobami przewlekłymi w przypadku pogorszenia lub zmiany objawów, podejrzenia choroby nowotworowej i tych, którzy po prostu chcą być zbadani osobiście.” – ogłosił Adam Niedzielski na Twitterze.

Na rządowych stronach pojawiło się też nowe rozporządzenie w tej kwestii. „Diagnozowanie, leczenie, a także jakiekolwiek zapisy do lekarzy specjalistów znacznie się opóźniały przez sytuację, jaka przez długi czas panowała w naszym kraju. Choć teraz wiele poradni wraca niejako do normalnego systemu pracy, wciąż dla wielu obowiązywała teleporada.” – opisuje całą sytuację portal Pikio. Trudno się nie zgodzić.

Zmiany o których piszemy wejdą w życie z dniem 15 marca. Teleporada wciąż będzie dostępna dla tych, którzy jej po prostu chcą. Rozporządzenie ma zagwarantować, że nikt nikogo nie zmusi do teleporady i zapewni pacjentom możliwość osobistej wizyty u lekarza.

źródło: Twitter, Interia, mat. prasowe

  1. 91-latek otrzymał dwie dawki szczepionki. Wiadomo, co stało się później
  2. TVP przekazało smutne informacje. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej
  3. Olbrzymia tragedia w polskim mieście. Nie żyje noworodek. Na miejscu pogotowie, policja oraz prokurator

Zobacz również: