Paweł Kukiz

Ostatnie sondaże wyborcze, delikatnie mówiąc, nie są optymistyczne dla Pawła Kukiza i jego ugrupowania. Na wyniki badania opinii publicznej z optymizmem spoglądać nie może także Jarosław Kaczyński. Dlatego też, co jakiś czas podnoszą się głosy, mówiące o tym, że Kukiz i Kaczyński mogą zawiązać póki co nieformalną, a na przyszłe wybory, także formalną koalicję. Ile w tym prawdy? Tego nie wiemy. Jednak zastanawiające są najnowsze słowa samego Pawła Kukiza. Polityk przyznał, że rozmawiał z Kaczyńskim i powiedział wprost, o czym.

Paweł Kukiz rozmawiał z Kaczyńskim, znamy szczegóły

Choć Paweł Kukiz nie rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim wprost o koalicji, to osiągnięcie porozumienia przy okazji kluczowego projektu Kukiza, może być dobrym wstępem. Preludium do właśnie rozmów koalicyjnych.

„(…) Rozmawiałem z prezesem Kaczyńskim” – przyznał Paweł Kukiz. Chodzi o sztandarowe hasło wyborcze Ruchu Kukiza, z którym ten szedł do wyborów w 2015 roku, czyli o tzw. sędziów pokoju. „(…) Wyraził zainteresowanie. (Jarosław Kaczyński – dod. red.) Uważa, że jest to jak najbardziej potrzebna instytucja. Jakiś tydzień temu rozmawiałem o sędziach pokoju. Prezes uważa, że jest to instytucja, która przysłużyłaby się przyspieszeniu postępowań.” – komentuje sprawę Paweł Kukiz.

O co chodzi z sędziami pokoju? „Byłaby to instytucja osoby zaufania społecznego, która rozpatrywałaby drobne sprawy.” – mówił jakiś czas temu Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia Koalicji Polskiej. Kukizowi nie udało się zrealizować tego projektu wespół z Polskim Stronnictwem Ludowym. Stąd też Paweł Kukiz zwrócił się do mocniejszego gracza, jakim jest Prawo i Sprawiedliwość.

Wszyscy już są ciekawi, co wyniknie z tej współpracy. Czy Kukiz chce przeforsować tylko jeden projekt, czy mając na uwadze słabnące poparcie, uśmiecha się do Prawa i Sprawiedliwości. Tak, aby Jarosław Kaczyński przyjął jego i grupkę posłów pod swoje skrzydła? Pożyjemy, zobaczymy.

źródło: 300polityka.pl, prawo.pl, mat. prasowe

  1. Bulwersujące sceny w przedszkolu. Przedszkolanka robiła to dzieciom na oczach innych podopiecznych
  2. Kompromitacja Wiadomości TVP. Chodzi o sprawę Daniela Obajtka. Cios nadszedł z nieoczekiwanej strony
  3. Uwielbiany aktor odchodzi z hitu TVP. Decyzja podyktowana sprawami rodzinnymi

Zobacz również: