Rozgłos w mediach za sprawą odejścia jednej z czołowych prezenterek stacji TVP już nieco ucichł. Marzena Rogalska mało wypowiadała się na temat przyczyn swojego odejścia, jednak w ostatnim większym wywiadzie dla Plejady postanowiła zdradzić nieco więcej.

Dyskusja była niemała, jednak jak widać nie można jej nazwać niekończącą. Media nieco odpuściły, zaś fani Rogalskiej zaprzestali spekulacji, iż zerwanie współpracy z Telewizją Polską było odwetem dziennikarki, a jednocześnie przyłączeniem się do ostatnio głośnego Strajku Mediów.

Również wieloletniemu partnerowi Rogalskiej w PNŚ Tomaszowi Kammelowi internauci dali nieco odetchnąć, po tym jak na jego profilach społecznościowych pojawiła się fala komentarzy, aby poszedł w ślady koleżanki z branży i pożegnał TVP.

Decyzja była nagła. Rogalska jeszcze w ubiegłym miesiącu pokazała się w zapowiedzi nowego programu stacji TVP Kobieta. Na wczorajszym gali prezentującej najnowszą – wiosenną – ramówkę stacji Rogalską wycięli ze spotu reklamującego nowy kanał.

[irp]

Jakie plany ma Marzena Rogalska?

Marzena Rogalska wciąż nie powiedziała wprost, że powodem jej rezygnacji był fakt, iż nie zgadza się ostatnimi działaniami stacji. Wiele mediów jednak przyznaje, iż między słowami Rogalska przystała, iż jest to prawdą.

„To przede wszystkim zrobiłam dla siebie. Tego dnia miała dyżur, ludzie byli okrutni, ale nie chciałam podejmować decyzji w pośpiechu. Podświadomość zaczęła działać jednak wcześniej” – stwierdza Rogalska. „Potem to było szaleństwo. Chciałam dla siebie wyrwać jeden wolny dzień, ale się nie dało. Nawet dziś urywają się telefony” – dodaje.

Na pytanie dziennikarki Plejady jakie teraz ma plany odpowiedziała jasno. „Myślę, że chwilkę sobie odpocznę. Cały czas pracuje w radiu i obiecałam, że jeszcze w tym samym roku ukaże się kolejna część „Czasu tajemnic”. Ten okres pandemiczny był dla mnie niesamowitą nauką„.

Prowadząca zapytała również o tym czy pojawiły się propozycje współpracy, które – krótko mówiąc – wpadły w oko Marzenie Rogalskiej.

Pojawiły się od razu, jednak daje sobie czas. Chce, by to wszystko było zrobione z sercem i na moich warunkach. (…) Znając życie, to w centrum znów będzie człowiek, bo właśnie za to kocham dziennikarstwo”

źródło: mat. własne, plejada.pl

[irp]

Zobacz również: