Książę Filip
fot. Getty Images

Książę Filip, a dokładnie jego stan zdrowia niepokoi od kilkunastu dni wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. W mediach pojawiają się liczne informacje na temat kondycji 99-latka. Niejednokrotnie wiadomości te są sprzeczne ze sobą. Jednakże w końcu Pałac Buckingham wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Książę Filip spędzi w szpitalu najbliższe dni

Przypomnijmy, iż małżonek Królowej Elżbiety II został hospitalizowany w połowie lutego br. Książę Edynburga, który do tej pory raczej nie miał większych problemów ze zdrowiem, poczuł się gorzej. Wówczas ruszyła lawina domysłów.

Część dziennikarzy podawała, iż Książę Filip jest w całkiem dobrej kondycji. Senior miał przebywać w londyńskim szpitalu im. Króla Edwarda VII z powodu drobnych dolegliwości zdrowotnych.

Co ciekawe, niektóre brytyjskie portale twierdziły, że mąż Królowej Elżbiety II wcale nie jest w tak dobrej kondycji jak się wydaje. Potwierdzać miała to chociażby wizyta Księcia Karola w szpitalu. Następca tronu po spotkaniu z ojcem opuścił lecznicę ze łzami w oczach. Zdaniem dziennikarzy świadczyło to o bardzo złym stanie Księcia Edynburga.

Warto wspomnieć, iż atmosferę zaogniła wiadomość dotycząca Księcia Harry’ego. Rudowłosy wnuk królowej rzekomo poddał się samoizolacji, aby w razie potrzeby móc bez przeszkód polecieć do Wielkiej Brytanii na spotkanie, być może ostatnie, ze swoim ukochanym dziadkiem.

Wygląda jednak na to, że wszelkie spekulacje powinny zostać ucięte. Właśnie pojawiło się oficjalne oświadczenie Pałacu Buckingham. „Książę Edynburga został dziś przeniesiony ze szpitala króla Edwarda VII do szpitala św. Bartłomieja, gdzie lekarze będą go nadal leczyć z powodu infekcji, a także przeprowadzać badania i obserwacje w kierunku istniejącej choroby serca” dowiadujemy się z komunikatu. Mało tego, okazuje się, iż Książę Filip wcale nie czuje się tak tragicznie jak przypuszczali niektórzy. „Książę czuje się komfortowo i reaguje na leczenie, ale oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przynajmniej do końca tygodnia”czytamy w oświadczeniu.

Czy rzeczywiście media zadowolą się stanowiskiem zaprezentowanym przez Pałac Buckingham? Szczerze w to wątpimy. Wydaje się, iż Książę Filip nadal będzie w centrum uwagi brytyjskich dziennikarzy.

Źródło: Plejada

  1. Zenek Martyniuk okazuje się zapobiegliwy. Ile wyniesie emerytury króla disco polo?
  2. Dramat aktorki „Miodowych lat”. Aż trudno sobie wyobrazić, co musi przeżywać
  3. TVP Info przekazało smutne informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz

Zobacz również: