Jacek Kurski, Prezes TVP

O tym jak wiele kontrowersji wywołuje Jacek Kurski wie każdy. Podobnie wiele osób zdaje sobie sprawę, że Prezes TVP potrafi zaskoczyć, jak mało kto. Nikt jednak nie spodziewał się decyzji, która w Telewizji Publicznej zapadła w ostatnich dniach. Wielu mówi nawet o skandalu.

Decyzja Jacka Kurskiego wywołuje spore emocje

Wczoraj TVP opublikowała wiosenną ramówkę. Nie zabrakło w niej ulubionych produkcji Polaków, ale też kilku nowości. I to właśnie w tej drugiej kwestii mamy do czynienia ze sporym zaskoczeniem. Internauci są wręcz oburzeni, a z ich strony na Jacka Kurskiego spadła spora fala krytyki. O co chodzi? Zobacz poniżej.

„Telewizja Polska zaprezentowała wczoraj swoją wiosenną ofertę programową. Ryzykowną decyzją jest to, że po raz pierwszy od lat zabraknie w niej polskiej nowości serialowej.” – czytamy w portalu Interia.

Jacek Kurski zamiast postawić na polski serial, postanowił zakupić kilka licencji na nowe seriale zagraniczne. Jak stwierdził Prezes TVP, Polacy je wręcz kochają. W internetowych komentarzach spadła jednak na niego krytyka, że Telewizja Publiczna powinna stawiać przede wszystkim na rodzime seriale.

Ciężko wnioskować, czym jest podyktowana taka decyzja TVP. Możliwe, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Zakup licencji może być dużo tańszy, niż wyprodukowanie własnego serialu. Po drugie to seriale sprawdzone już na innych rynkach, które są zapewne gwarantem pewnego poziomu oglądalności.

źródło: Interia

ZOBACZ TAKŻE

  1. Poleje się krew? Nowy lider Al Kaidy ma szaleńczy plan. Eskperci ostrzegają
  2. Prawo i Sprawiedliwość przegrało ważne głosowanie. Postawiła im się… Solidarna Polska
  3. Popularny lek wycofany z obrotu. Zwróć go do apteki lub wyrzuć do kosza

Zobacz również: