Jan Lityński
fot. Jakub Kaczmarczyk / PAP

Jan Lityński nie żyje. To znany działacz „Solidarności”. W latach 1989-2001 był posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Należał między innymi do Unii Wolności oraz Unii Demokratycznej. Wiadomość o śmierci Jana Lityńskiego jako pierwsza przekazała europosłanka Koalicji Obywatelskiej, Lena Kolarska-Bobińska. Okazuje się, że Lityński utonął… próbując ratować psa.

Nie żyje Jan Lityński

„Janek Lityński utonął ratując psa. Janek, kochany, mądry, bojowy przyjaciel. Walczył o demokrację, prawdę ,godność robotników. Straszny smutek.” – napisała Lena Kolarska-Bobińska z KO.

Kolarska-Bobińska tragiczne wieści potwierdziła także w rozmowie z portalem Wirtualna Polska. „Wszedł na lód za psem. To straszny wypadek. Narew jest bardzo niebezpieczną rzeką.” – czytamy. W niedzielę lokalne media informowały o poszukiwaniach mężczyzny w okolicach Narwi. Jak się okazało, chodziło o Jana Lityńskiego.

„Jan Lityński to działacz opozycji w czasach PRL, kilkakrotnie aresztowany przez władze komunistyczne. Był posłem na Sejm kilku kadencji z ramienia Komitetu Obywatelskiego, Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Miał 75 lat.” – czytamy na stronie TVP Info.

Jana Lityńskiego żegnają dziś czołowi polscy politycy. O tym, jak wiele Lityński znaczył na polskiej scenie politycznej można przekonać się czytając poniższe komentarze.

Na śmierć Lityńskiego zareagował także Donald Tusk. „Nigdy nie kalkulował. Zawsze pomagał.” – czytamy.

Wstrząśnięcia śmiercią Jana Lityńskiego jest także Róża Thun.

Rafał Trzaskowski dodał z kolei: „Wspaniały, ciepły człowiek. (…) Mentor z czasów młodości”.

źródło: Wirtualna Polska, Onet, TVP Info, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent Duda rozwścieczył wielu. Wszyscy musieli czekać, kiedy on jechał
  2. W Rosji pojawił się nowy wirus. Bardzo wysoka śmiertelność. W pilnym trybie zawiadomiono WHO
  3. Można zyskać do kilku tysięcy złotych w ramach dodatkowej ulgi. Czas tylko do końca kwietnia

Zobacz również: