policja i nożownik

Liczba dziennych przypadków zakażeń koronawirusem zbliża się nieubłaganie do granicy, którą Minister Zdrowia, Adam Niedzielski określił jako próg, po przekroczeniu którego będzie rekomendował powrót do wszystkich wcześniejszych obostrzeń. To 10 tysięcy zakażeń dziennie. Teraz swoje zdanie na ten temat wyraziła Olga Semeniuk. Między wierszami da się dostrzec jednak iskierkę nadziei, że nie czeka nas kolejny twardy lockdown.

Olga Semeniuk wprost o obostrzeniach. Wiemy, kiedy poznamy decyzję rządu

Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia odnośnie liczby zdiagnozowanych nowych przypadków zakażenia koronawirusem nie napawa optymizmem. Jesteśmy świadkami kolejnego wzrostu. „Mamy 9 073 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia.” – poinformował resort zdrowia. Raport MZ donosi też o 44 przypadkach śmiertelnych.

Jak widać, z dnia na dzień liczba zakażeń pnie się w górę i zbliża się do granicy 10 tysięcy dziennie, którą Minister Zdrowia, Adam Niedzielski określił jako krytyczną. Wówczas będzie rekomendował Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu powrót do wszystkich obostrzeń. Nieco optymizmu w serca Polaków wlała jednak Olga Semeniuk.

Wiceminister na łamach „Rzeczpospolitej” powiedziała: „Na moje oko obecna sytuacja spowoduje wydłużenie już obowiązujących poluzowań gospodarczych”. Chodzi o sytuację, w której rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Kluczowe wydają się być słowa „wydłużenie już obowiązujących poluzowań gospodarczych”. Z jednej strony oznacza to, że rząd na pewno nie zdecyduje się na kolejne luzowanie, ale z drugiej może oznaczać – i wszystko na to wskazuje – nie będzie powrotu do wcześniejszych zakazów. Wszystkie decyzje, zdaniem Semeniuk mają zostać podjęte w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej w połowie nadchodzącego tygodnia.

Olga Semeniuk nie ma wątpliwości, że rosnąca liczba zakażeń to pokłosie nieodpowiedzialnego zachowania części Polaków. „Nie chodzi o przedsiębiorców, im chcielibyśmy podziękować za przestrzeganie zasad. Gorsza sytuacja jest wśród klientów, widzieliśmy w południowej Polsce co się działo. Niestety widzimy już efekty tych poluzowań w liczbach.” – dodaje na łamach Rzeczpospolitej Wiceminister Semeniuk.

źródło: Rzeczpospolita, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Makabryczne odkrycie na Lubelszczyźnie. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny
  2. TVN24 zniknie za pół roku? Jest problem z przedłużeniem koncesji od KRRiT
  3. A jednak to oszustwo! Nie zdobyli upragnionego szczytu zimą. Zdradziło ich jedno zdjęcie

Zobacz również: