tvn24 koncesja
Zrzut ekranu z jednego z programów na antenie TVN24

Choć zapewne daleko jest od tego, aby TVN24 zniknął z polskiego rynku medialnego, to rzeczywiście problem się pojawił. W publikacji portalu Wirtualna Polska czytamy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji znalazła się pod ostrzałem niektórych komentatorów za to, że ich zdaniem, „przeciąga” przyznanie nowej koncesji dla programu informacyjnego TVN24. Czy sprawa ma także polityczne dno?

TVN24 nie otrzymał jeszcze koncesji – wiadomo do kiedy ma prawo nadawać

„Stacja informacyjna TVN24 od roku czeka na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przedłużeniu koncesji do nadawania na terenie Polski.” – czytamy w dzisiejszej publikacji Wirtualnej Polski.

Póki co, oficjalnie wiadomo tyle, że obecna koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2022 roku, ale żeby starać się o jej przedłużenie, stosowny wniosek przed KRRiT należy przedłożyć maksymalnie do roku przed wygaśnięciem koncesji. „W przypadku stacji TVN24 termin ten upływa 26 września 2021 roku. Natomiast – jak ustalił magazyn „Press” – dokument został przedłożony. Do tej pory pozostał bez odpowiedzi.” – donosi Wirtualna Polska.

WP pociągnęła temat i zwróciła się z oficjalnym zapytaniem do KRRiT, jak wygląda sprawa. „Zdecydowanie dementuję plotki, jakoby KRRiT celowo zwlekała z decyzją w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Postępowanie jest prowadzone i Rada czeka na uzupełnienia ze strony wnioskodawcy.” – odpowiedziała rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska.

źródło: Wirtualna Polska, Press

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wróci do wszystkich obostrzeń? Nie ma już wątpliwości: „Mamy się zderzyć z kolejnym wzrostem zachorowań”
  2. Próba porwania dziecka w polskim mieście. Policja poszukuje świadków
  3. Wizyta u lekarza na nowych zasadach? Wypłynął projekt. Lekarze są przeciwni, uważają, że to absurd

Zobacz również: