Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska dwukrotnie w latach 1995-2005 była pierwszą damą Rzeczypospolitej Polskiej u boku swojego męża Aleksandra Kwaśniewskiego. Od wielu lat znana jest także z akcji charytatywnych. Ostatnich godzin nie zaliczy jednak do najlepszych. Właśnie dowiedziała się o śmierci bliskiej sobie osoby.

Zmarła bliska dla Jolanty Kwaśniewskiej osoba

Jolanta Kwaśniewska wiele lat temu założyła fundację „Porozumienie bez barier”. Powstała ona między innymi z inicjatywy Andrzeja Kratiuka, który był też jej prezesem. Był, bowiem właśnie media obiegła smutna informacja o jego śmierci.

Z wykształcenia Andrzej Kratiuk był prawnikiem i ekonomistą. Miał własną kancelarię prawną, a obracał się także w politycznym środowisku Lewicy. Był również współzałożycielem Polskiej Unii Onkologii. Kratiuk zmarł w Szwajcarii po poważnym zabiegu onkologicznym. W tym roku skończyłby 65 lat.

Kilka lat temu nazwisko Andrzeja Kratiuka obiegło niemal wszystkie ogólnopolskie media. Wszystko z powodu oskarżenia o wyprowadzanie pieniędzy ze spółek ubezpieczeniowych. Ostatecznie jednak po wielu burzliwych rozprawach Kratiuk został oczyszczony ze wszystkich stawianych mu zarzutów.

źródło: Gazeta Wyborcza, Pikio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gowin opuści Kaczyńskiego? Wyciekła treść tajnej rozmowy lidera Porozumienia
  2. Brutalna interwencja polskiej policji. Zaczęli siłą wyprowadzać ludzi z restauracji
  3. Wojciech Cejrowski wraca do TVP. Wiadomo od kiedy. Takiego ruchu nikt się nie spodziewał

Zobacz również: