Jarosław Kaczyński i Gowin rząd PiS

Takich zwrotów akcji, jak w ostatnich godzinach na polskiej scenie politycznej nie było dawno. Najpierw bój o przywództwo Jarosława Gowina w Porozumieniu, później wykluczenie trzech posłów, następnie weto Porozumienia w sprawie podatku od reklam, a teraz mocne przecieki, że Jarosław Gowin może rozmyślać opuszczenie Jarosława Kaczyńskiego, co mogłoby doprowadzić do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Wszystko przez wyciek jednej z rozmów Gowina z innym czołowym politykiem.

Jarosław Gowin opuści tonący okręt?

Notowania Prawa i Sprawiedliwości w sondażach lecą gwałtownie w dół. Coraz więcej tarć jest także pomiędzy Jarosławem Gowinem, a pomysłami PiS. Czy koalicjant opuści szeregi Zjednoczonej Prawicy? Z pewnością jest za wcześnie by wysuwać takie tezy, ale jedna z rozmów, którą przeprowadził Jarosław Gowin daje do myślenia. Właśnie wyciekła do opinii publicznej. Może to być początek końca rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Chodzi o wypowiedź, której udzielił Kamil Bortniczuk, cytując swoją rozmowę z Jarosławem Gowinem. Przypomnijmy, że Bortniczuk 5 lutego bieżącego roku został wykluczony z szeregów Porozumienia. Okazuje się jednak, że Jarosław Gowin „knuje” za plecami Prawa i Sprawiedliwości, jeśli dawać wiarę słowom Bortniczuka. Oto, co powiedział.

Kamil Bortniczuk zapytany o możliwy start Jarosława Gowina do wyborów ramię w ramię z opozycją przyznał: „Wyobrażam sobie. Ja nawet dostałem taką propozycję wiosną od Jarosława Gowina – konkretny okręg, konkretne miejsce na liście wspólnej z PSL, jeśli doszłoby do wcześniejszych wyborów parlamentarnych”.

Jak widać, Jarosław Gowin rozważa wcześniejsze wybory – i to bez Prawa i Sprawiedliwości. To każe sądzić, że lider Porozumienia zakłada jako realny scenariusz rozpad rządu PiS. A to mogłoby nastąpić wówczas, kiedy z koalicji „wypisałoby” się właśnie Porozumienie.

Słowa Bortniczuka potwierdził Marek Motyka z Polskiego Stronnictwa Ludowego. „W kwietniu i maju prowadziliśmy rozmowy z Jarosławem Gowinem, żeby dołączył do demokratycznej opozycji.” – przyznał polityk na antenie TVP Info.

źródło: TVP Info, Wirtualna Polska, mat. prasowe, Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Brutalna interwencja polskiej policji. Zaczęli siłą wyprowadzać ludzi z restauracji
  2. Wstrząsające słowa Jackowskiego. Dojdzie do zamachu na znanego polityka?
  3. Syn Krzysztofa Kowalewskiego nie może wrócić do Polski. Zainterweniował wiceminister spraw zagranicznych

Zobacz również: