Krzysztof Kowalewski odszedł 6 lutego. Co dziwne wciąż jednak nie ma żadnej daty mówiącej o pogrzebie słynnej aktora. Jak donoszą media może być to uargumentowane faktem, iż jego jedyny syn Victor Kowalewski nie ma jak przyjechać do Polski. W sprawę zaangażował się wiceminister spraw zagranicznych.

Victor Kowalewski to jedyny syn aktora. Jest on owocem pierwszego małżeństwa Krzysztofa Kowalewskiego z Vivian Rodriguez. Zarówno on jak i jego mama na stałe mieszkają w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno Victor na łamach Super Expressu udzielił komentarza dotyczącego jego obecności na pogrzebie ojca. Jak tłumaczył nie ma on polskiego paszportu przez co nie jest w stanie przybyć na uroczystość.

„Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski” – powiedział.

[irp]

Victor Kowalewski otrzyma pomoc od ministerstwa?

O całej sprawie dowiedział się wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.”Wie pan, to odruch serca. Sprawa nie jest jednak prosta i nie zależy tylko od Ministerstwa Spraw Zagranicznych” – powiedział dziennikarzowi SE. Jednocześnie obiecał zająć się sprawą. Jednak nic jeszcze nie jest przesądzone.

Co ciekawe na jego prośbę dziennikarze SE ponownie skontaktowali się z Victorem Kowalewskim. Syn aktora był wyraźnie zaskoczony propozycją polityka, jednak jak podkreśla – bardzo pozytywnie.

„Jestem zaskoczony propozycją ministra. Już z nim rozmawiałem. Po weekendzie dam znać, co z tego wyjdzie. Pogrzeb za kilka tygodni, więc jest jeszcze czas” – mówił Viktor Kowalewski.

[irp]

Zobacz również: