wybuch gazu

Takie informacje, jak ta, mrożą krew w żyłach. Aż trudno wyobrazić sobie co by było, gdyby nie sprawna akcja policji. 14 terrorystów planowało zamachy. „Zabezpieczono kilogramy chemikaliów, które mogły być użyte do konstrukcji bomb.” – czytamy w portalu Onet.

Skuteczna akcja policji, powstrzymano niedoszłych terrorystów

14 osób, kilogramy chemikaliów i planowany zamach bądź zamachy terrorystyczne – to brzmi naprawę przerażająco. Na szczęście policja zdążyła na czas i dzięki informatorowi zdołała powstrzymać niedoszłych terrorystów. Znamy szczegóły akcji.

„Siatka terrorystów w Niemczech i Danii przygotowywała się do stworzenia bomb. Zebrane przez nich materiały pozwoliłyby do doprowadzenia wybuchu tysiąc razy silniejszego niż wystrzał armatni.” – donosi portal Onet, powołujący się na zagraniczne media.

Ujawniono także więcej szczegółów: „W mieszkaniu zatrzymanych znajdował się m.in. Koran z podkreślonymi fragmentami, w których mowa jest o walce z niewiernymi. (…) Syryjczykom w wieku 33, 36 i 40 lat postawiono zarzuty przygotowywania poważnego aktu przemocy zagrażającemu państwu.” – czytamy w Onecie.

Co ciekawe, w akcji policji pomógł Polak. To handlarz środkami chemicznymi z Polski, u którego niedoszli terroryści złożyli podejrzane zamówienie. „Pięć kilogramów siarki i pięć kilogramów proszku aluminiowego” – czytamy. Po tym fakcie, Polak zaalarmował niemiecką policję, która jak po sznurku doszła do niedoszłych terrorystów.

„Kiedy funkcjonariusze przeszukali mieszkanie w zeszłym tygodniu, chemikalia zniknęły. Odkryto za to kilogramy petard, lontów i innych materiałów pirotechnicznych, a także ręcznie wykonaną flagę dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS).” – przekazuje Onet, czerpiąc wiadomości z zagranicznych źródeł.

Na szczęście tym razem policja wywiązała się ze swojego zadania, była wyjątkowo szybka i powstrzymała osoby planujące, prawdopodobnie nie jeden, a kilka zamachów terrorystycznych.

źródło: Onet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje młoda polska aktorka. Grała między innymi w „M jak miłość” czy „Klanie”
  2. -63 stopni Celsjusza w Polsce? To nie żart. Meteorolodzy ostrzegają przed zabójczym mrozem
  3. Fakty TVN uderzają w TVP. Czterominutowe nagranie robi furorę w sieci

Zobacz również: