wypowiedzenie umowy

Protest mediów trwa w najlepsze. Większość najpopularniejszych stron internetowych, część rozgłośni radiowych i programów telewizyjnych zalały dziś komunikaty pod hasłem „Media bez wyboru”, będące wyrazem sprzeciwu wobec wprowadzaniu przez polski rząd dodatkowego podatku od reklam. Okazuje się jednak, że sprawa ma także drugie dno. Wręcz rozwścieczeni są telewidzowie, którzy w mediach społecznościowych informują o wysyłaniu wypowiedzeń umów. O co chodzi? 

Telewidzowie żądają wypowiedzenia umowy. Czy mają prawo?

Wypowiedzenie umowy możliwe jest wtedy, kiedy dostawca usług nie wywiązuje się z warunków obowiązującej umowy. Polskie prawo przewiduje w określonych przypadkach także odszkodowanie. Czy jednak wzięcie udziału w strajku mediów przez poszczególne stacje telewizyjne i wyłączenie sygnału antenowego na 24 godziny jest podstawą do wypowiedzenia umowy? Tak twierdzi część Internautów. Poniżej możecie znaleźć ich wpisy z Twittera.

„Niestety dzisiaj Wy złamaliście ową umowę. Właśnie piszę wypowiedzenie z Waszej winy i będę żądał rekompensaty 12 abonamentów” – napisał jeden z Internautów pod adresem Cyfrowego Polsatu.

W podobnym tonie – tym razem jednak do stacji Eleven odniósł się Paweł Rybicki. „Chyba zapomnieliście, że jesteście płatną stacją i bierzecie grubą kasę za abonament. (…) Skoro nie realizujecie opłaconej usługi, można z wami zerwać umowę” – czytamy.

Gdzie leży prawda? Czy rzeczywiście za wyłączenie sygnału antenowego w ramach protestu mediów, można wysłać wypowiedzenie umowy z trybem natychmiastowym z winy nadawcy, a nawet domagać się odszkodowania?

Tego nie wiemy. Zapewne wkrótce w tej sprawie wypowiedzą się fachowcy. Możliwe, że pojawi się także stanowisko Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jeżeli do urzędu wpłyną oczywiście skargi. Na ten moment wydaje się, że wypowiedzenia umowy z winy usługodawcy nie będą uwzględniane, ale tak jak podkreślamy – poza Internautami – nikt w tej sprawie nie przedstawił stanowiska. Nie wiadomo też, jaka jest skala wysyłanych wypowiedzeń.

źródło: Twitter, Facebook, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marcelina Zawadzka przerwała milczenie. Wymowne nagranie ws. strajku mediów
  2. Mocne stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie Polski. Chodzi o strajk mediów
  3. Zima nie odpuści. Znamy prognozę pogody na najbliższe dni, będzie bardzo chłodno

Zobacz również: