wojna na Ukrainie

Jeśli potrzebujesz pilnie pieniądze czy przeprowadzić jakąś transakcję, warto zrobić ją z wyprzedzeniem. Zwłaszcza, że w weekend pięć dużych banków zapowiedziało przerwy techniczne. Podajemy godziny i szczegóły, które usługi nie będę działać 6 oraz 7 lutego.

Przerwy techniczne w dużych bankach już w ten weekend

Nadchodzący weekend 6 i 7 lutego będzie okresem, w którym na klientów wielu banków czekają utrudnienia. Za wszystkim stoją przerwy techniczne. Wiadomo, kiedy się rozpoczną a także kiedy, poszczególne banki wznowią działalność.

O co chodzi z przerwami technicznymi? Wbrew krążącym plotkom uspokajamy, że pieniądze i konta klientów są bezpieczne. Banki będą wprowadzać dodatkowe ułatwienia a także jeszcze bardziej zwiększać poziom bezpieczeństwa. Niestety, ale przeprowadzenie takich operacji nie jest możliwe bez tymczasowego wyłączenia dostępu do poszczególnych usług. Stąd też wspomniane przez nas przerwy techniczne.

Szczegółowe informacje na temat utrudnień w dostępie do bankowości

  • Bank Pekao – pierwsze utrudnienie pojawi się 6 lutego od godziny 22:00 aż do 7 lutego godziny 6:00. Na całe szczęście dotyczyć będzie tylko części klientów, a mianowicie usług maklerskich w Pekao24Makler. W trakcie zapowiedzianej przerwy technicznej mogą pojawiać tymczasowe problemy z dostępem do usługi. Kolejne utrudnienia dla klientów Banku Pekao pojawią się 7 lutego w godzinach 00:30 – 6:30 i dotyczyć będą przelewów ekspresowych – zarówno BLIK, jak i Express Elixir. Bank Pekao zapowiedział też trzecią przerwę techniczną. W nocy z 8 na 9 lutego, w godzinach 22:00 – 6:00 występować będą problemy z aktualizacją danych z innych rachunków bankowych i wyrażaniem zgód.
  • Bank Millenium – w przypadku tego banku należy uzbroić się w cierpliwość się w nocy z 7 na 8 lutego. Od północy do godziny 6:30 nie działać będą przelewy Express Elixir oraz przelewy na telefon BLIK.
  • ING Bank Śląski – kolejny bank i kolejna przerwa techniczna. W nocy z soboty na niedzielę (6-7 lutego) pojawią się problemy z kartami płatniczymi i wszystkimi powiązanymi operacjami, jak np. potwierdzenie transakcji czy wniosku o pożyczkę. Nie będzie można również aktywować kart płatniczych, zmieniać czy ustalać kodu PIN oraz modyfikować limitów. Ponadto w niedzielę, 7 lutego w godzinach 21:00 -23:00 nie będzie działać usługa Makler ING.
  • Alior Bank – dwie przerwy techniczne na trwający weekend zapowiedział także Alior Bank. Pierwsza z nich wystąpi aż od soboty godz. 8:00 do niedzieli godz. 20:00. W trakcie przerwy technicznej pojawią się problemy z systemami inwestycyjnymi. Drugie utrudnienia czekają na klientów Alior Banku w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 23:00 – 7:00, kiedy to pojawią się problemy z bankowością elektroniczną.
  • Getin Mobile Bank – w przypadku tego banku spodziewać można się braku dostępu do usług bankowości mobilnej i elektronicznej od piątkowej nocy do soboty, godziny 9:00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza nowy podatek. Pieniądze mają zasilić Narodowy Fundusz Zdrowia
  2. Przerażająca wizja Jasnowidza Jackowskiego. Rząd zdecyduje się na radykalne kroki?
  3. Wielka zmiana w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już od początku nowego sezonu!
  4. Straszliwa tragedia w polskim mieście. Nie żyje dwoje małych dzieci. Wszystko wskazuje, że to zabójstwo
  5. Maryla Rodowicz chce od byłego męża gigantycznych alimentów. Padła kwota

Zobacz również: