wypadek

Polskie podwórko polityczne potrafi zaskakiwać. Przekonaliśmy się o tym już wiele razy i zapewne przekonamy jeszcze nie jeden raz. Właśnie gruchnęła sensacyjna wieść o tym, że już wkrótce Polskę 2050 może zasilić grupa pięciu posłów. Padły nazwiska. 

Zaskakujący transfer do Polski 2050 stanie się faktem?

Wielu jest świecie przekonanych, że już wkrótce spekulacje przerodzą się w fakty. Chodzi o 5 posłów zrzeszonych w kole poselskim Kukiz’15 – wraz z Pawłem Kukizem na czele.

Co ciekawe, to od wypowiedzi Pawła Kukiza, a konkretnie jasnej deklaracji rozpętała się cała lawina plotek. Co powiedział Kukiz?

„Jeśli Polska 2050 za kluczową uznałaby zmianę ustroju (…) to Pan Hołownia w moment miałby Koło w Sejmie w postaci naszej piątki.” – przyznał Paweł Kukiz w swoich mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że Paweł Kukiz wraz ze sobą posiada w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej pięć „szabli”. Po rozpadzie Koalicji Polskiej z PSL przy Pawle Kukizie pozostali: Jarosław Sachajko, Paweł Szramka, Agnieszka Ścigaj i  Stanisław Tyszka.

Szymon Hołownia ma w tej chwili dwóch posłów, którymi są Joanna Mucha oraz Hanna Gill-Piątek.

Złośliwi twierdzą, że Paweł Kukiz puścił oczko do Hołowni w akcie desperacji. Ma to być reakcją na kiepskie dla Kukiza sondaże. Żaden z nich nie daje jego ugrupowaniu przyszłości w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz także:

  1. Kaczyński wstrząśnie rządem? Zaskakujący kandydat do zastąpienia Morawieckiego
  2. Nie żyją cztery osoby. 12 zastępów straży pożarnej, policja oraz ratownicy medyczni
  3. Wstrząsające sceny w polskim mieście. Ośmiolatka wciągnięta do samochodu, sprawca ją rozebrał. Trwają poszukiwania

Zobacz również: