Zastrzelona w wyniku wczorajszych zamieszek pod Kapitolem kobieta to Ashli Babbit. Jak donoszą dziennikarze portalu gazeta.pl była to weteranka Sił Powietrznych USA z 14-letnim stażem. Co więcej oprócz niej po wczorajszych wydarzeniach życie straciło 3 kolejne osoby.

Gazeta.pl:
screen – KUSI News // Twitter

Ashli pochodziła z San Diego. Do Waszyngtonu przyjechała specjalnie na protesty. Jej mąż w rozmowie z KUSI News powiedział, iż była ona „wielką zwolenniczką Donalda Trumpa” i „ogromną patriotką”.

Jak wynika z dziennikarskich research-ów kobieta bardzo angażowała się w mediach społecznościowych na rzecz praworządności wyborów w USA. Na zdjęciach często pokazywała się w czapce promowanym przez Donalda Trumpa „Make America Great Again”.

Ashli Babbit zastrzelona podczas zamieszek

Nagrań z protestu nie brakuje. Reportaż zdjęciowy z wczorajszych wydarzeń pod Kapitolem również jest dość obszerny. Jednak to nagrania z owej sytuacji, kiedy postrzelono Ashli także krążą po sieci. Wydarzenia z wczoraj mrożą krew w żyłach.

Polskie protesty to przy tym wręcz nic. Tak jak pisaliśmy wczoraj burmistrz Waszyngtonu spodziewała się sporych zamieszek, dlatego też apelowała do mieszkańców, aby pozostać w domu [CZYTAJ WIĘCEJ].

Całe nagranie możesz zobaczyć TUTAJ na portalu FOX LA.

[irp]

ŹRÓDŁO: foxla.com, KiKŚ gazeta.pl

Zobacz również: