Szczepionka na koronawirusa

Wszystko zaczęło się od Leszka Millera, następnie Krystyny Jandy. Teraz ruszyła prawdziwa karuzela nazwisk artystów a także innych osób, które przyjęły szczepionkę na koronawirusa poza kolejką. Mateusz Morawiecki już zapowiedział pilną oraz wnikliwą kontrolę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, która rozpocznie się 4 stycznia. Problem jednak w tym, że na liście osób, które przyjęły szczepionkę poza kolejnością (choć nie na WUM-ie) znajduje się także polityk PiS. Dla partii to jak strzał w kolano.

Polityk PiS zaszczepił się poza kolejnością

Wczoraj donosiliśmy o wypływających kolejnych nazwiskach artystów i nie tylko, którzy zaszczepili się na koronawirusa pomimo tego, że obecnie trwają szczepienia tzw. „grupy 0”, do której nie należy żaden z nich.

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski są zaszokowani tym faktem. Już zapowiedzieli kontrolę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie miano podać szczepionki 18 osobom spoza „grupy 0”. Jednak, jak się teraz okazuje, WUM to nie jedyne miejsce, gdzie rozdysponowano szczepionki nie do końca zgodnie z ich przeznaczeniem.

Internet z prędkością światła obiegło zdjęcie polityka Prawa i Sprawiedliwości, a konkretnie rzecz mówiąc, starosty opatowskiego, Tomasza Stańka. Staniek zaszczepieniem przeciwko koronawirusowi się pochwalił w mediach społecznościowych. Choć polityk PiS szybko usunął swój wpis, to nie umknął on czujnym oczom internautów, który błyskawicznie nagłośnili sprawę. Do tego stopnia, że zareagować musiał zarząd Prawa i Sprawiedliwości.

Tomasz Staniek, starosta opatowski szybko zorientował się z zamieszania, jakie wywołał jego wpis, ale w Internecie nic nie ginie. Dlatego też nie może dziwić szybka reakcja Prawa i Sprawiedliwości.

Mocno do sprawy odniósł się między innymi europoseł PiS, Joachim Brudziński. „Żeby była sprawa jasna,jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny,wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko,z naruszeniem procedur i kolejki zaszcepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka,powinien wylecie ze stanowiska na zbity pysk” – skomentował w swoich mediach społecznościowych.

O decyzji Prawa i Sprawiedliwości poinformował Przewodniczący Komitetu Wykonawczego tejże partii, Krzysztof Sobolewski, „Pan Starosta Tomasz Staniek uchwała Zarządu Okręgowego okreg nr 33 Prawa i Sprawiedliwości Kielce został usunięty ze struktur PiS. Zasady obowiązują wszystkich”- czytamy.

[irp]
[irp]

Zobacz również: