źródło: The Queen: Her Majesty Queen Elizabeth II: A Royal Biography

Brytyjska prasa donosi o kolejnej tragedii – tym razem jednak nie w Rodzinie Królewskiej bezpośrednio. Elżbieta II straciła bliskiego sobie przyjaciela. Monarchini nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po śmierci męża, a już musi zmierzyć się z kolejną stratą – czytamy na łamach brytyjskiego Dialy Star.

Dosłownie kilka godzin temu brytyjski portal dailystar.co.uk przekazał smutną wiadomość na temat śmierci jednego z bliskich przyjaciół najważniejszej osoby Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Sir Timothy Colman zmarł 9 września w czwartek 2021 roku w swoim domu w Bixley Manor niedaleko Norwich. Miał 91 lat. Jak się dowiedzieliśmy Brytyjczyk odszedł niespełna rok po śmierci swojej żony Lady Mary Colman, która była kuzynką Elżbiety II pierwszej linii. Zmarła 2 stycznia 2021 roku w wieku 88 lat. Ojciec Mary Colman był bratem matki Monarchinii i spędziły ze sobą większość dzieciństwa.

Jak opisuje sprawę Daily Star Sir Timothy Colman był najbliższym przyjacielem Elżbiety II. Zaprzyjaźnili się jeszcze w 1951 roku, kiedy poślubił on kuzynkę Elżbiety II, Lady Mary. Od czasu był stałym gościem posiadłości Jej Królewskiej Mości Sandringham Estate w Norfolk.

Kim był Sir Timothy Colman?

Sir Timothy Colman był jednym z najbardziej zaufanych osób w życiu królowej po odejściu jej męża Księcia Filipa. W 1978 roku mianowano go Lordem Porucznikiem Norfolk. Jako przedstawiciel królowej w hrabstwie Norfolk m.in. wręczał nagrody w imieniu Jej Wysokości, i organizował wizyty królewski.
Sir Timothy służył w Royal Navy jako kadet, a następnie podporucznik na HMS Frobsiher i Indefatigable. Pełnił służbę również za granicą ,m.in. w 1948 roku w Palestynie. W wieku 33 lat zebrał kwotę potrzebną do utworzenia  uniwersytetu w Norwich – w rok zebrał 1,3 miliona fantów, dzięki czemu powstał University of East Anglia. Sir Timothy był mistrzem Norfolk i jego mieszkańców – powiedział o nim Chris Sargisson, dyrektor generalny Norfolk Chambers.
Sir Timothy i Lady Mary mieli pięcioro dzieci: dwóch synów Jamesa i Matthew oraz trzy córki Sabrinę, Emmę i Sarę.

źródło: o2.pl, standard.co.uk/Twitter

Zobacz również: