nie żyje

Wigilia to czas, w którym niemal wszyscy zasiadamy przy świątecznym stole. Spotykamy się w gronie najbliższej rodziny, wspólnie jemy, łamiemy opłatkiem i życzymy wszelkiej pomyślności. Niestety, ale nie dla wszystkich ten dzień jest taki radosny. Nie będzie taki dla rodzin 9 osób, które zginęły w dniu Wigilii. Wstrząsające informacje podał dziennikarz Radia ZET.

W Wigilię na polskich drogach zginęło 9 osób

Policja już wielokrotnie z dużym wyprzedzeniem przed Świętami Bożego Narodzenia apelowała o ostrożność na drogach. Zmęczenie, długie podróże, pośpiech a także niesprzyjające warunki atmosferyczne już w poprzednich latach zebrały śmiertelne żniwo. Tak było niestety i tym razem. 24 grudnia na polskich drogach zginęło 9 osób.

Przeraża też liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Na podwójnym gazie jechało aż 165 osób. Takie informacje na Twitterze podał Michał Dzienyński z Radia ZET. To, co jeszcze bardziej wstrząsa to fakt, że mimo mniejszego ruchu na drogach, statystyki są podobne do tych sprzed roku.

ZOBACZ!  Dramatyczne chwile w żłobku. Mężczyzna zaatakował dzieci i opiekunki maczetą

Dramatyczne informacje zaczęły napływać do prasy już w wigilijny poranek. Na terenie powiatu wysokomazowieckiego zginął 19-letni pasażer samochodu, którym kierował 18-latek… bez uprawnień. Kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i rozpoczął ucieczkę przed mundurowymi. W innych częściach kraju zginęło w Wigilię jeszcze osiem osób – w tym także piesi.

Jak widać, apele policji nie są bezpodstawne. Z roku na rok, w okresie Wigilii na drogach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, w których dziesiątki osób zostają poszkodowane, a niektóre, niestety nie zasiądą już do stołu wigilijnego. To olbrzymia tragedia dla wielu rodzin w okresie, który ma być przepełniony przecież radością i rodzinną atmosferą.

Policja apeluje o ostrożność do końca Świąt Bożego Narodzenia. Także w pierwsze oraz drugie święto należy uważać na drodze. Zwłaszcza, że w przeważającej części kraju spodziewany jest mróz, opady deszczu czy nawet deszczu ze śniegiem, a to sprawi, że warunki na drogach będą mocno niekorzystne.

ZOBACZ!  Jarosław Kaczyński triumfuje. Świetne sondaże dla PiS. Dwa ugrupowania ostro w dół
ZOBACZ!  Andrzej Duda w mocnych słowach o niebezpieczeństwie ze Wschodu. Jest cytowany na całym świecie