nie żyje

Wigilia to czas, w którym niemal wszyscy zasiadamy przy świątecznym stole. Spotykamy się w gronie najbliższej rodziny, wspólnie jemy, łamiemy opłatkiem i życzymy wszelkiej pomyślności. Niestety, ale nie dla wszystkich ten dzień jest taki radosny. Nie będzie taki dla rodzin 9 osób, które zginęły w dniu Wigilii. Wstrząsające informacje podał dziennikarz Radia ZET.

W Wigilię na polskich drogach zginęło 9 osób

Policja już wielokrotnie z dużym wyprzedzeniem przed Świętami Bożego Narodzenia apelowała o ostrożność na drogach. Zmęczenie, długie podróże, pośpiech a także niesprzyjające warunki atmosferyczne już w poprzednich latach zebrały śmiertelne żniwo. Tak było niestety i tym razem. 24 grudnia na polskich drogach zginęło 9 osób.

Przeraża też liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Na podwójnym gazie jechało aż 165 osób. Takie informacje na Twitterze podał Michał Dzienyński z Radia ZET. To, co jeszcze bardziej wstrząsa to fakt, że mimo mniejszego ruchu na drogach, statystyki są podobne do tych sprzed roku.

ZOBACZ!  Dlaczego Piotr Żyła został zdyskwalifikowany? Członek sztabu ujawnia szczegóły

Dramatyczne informacje zaczęły napływać do prasy już w wigilijny poranek. Na terenie powiatu wysokomazowieckiego zginął 19-letni pasażer samochodu, którym kierował 18-latek… bez uprawnień. Kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i rozpoczął ucieczkę przed mundurowymi. W innych częściach kraju zginęło w Wigilię jeszcze osiem osób – w tym także piesi.

Jak widać, apele policji nie są bezpodstawne. Z roku na rok, w okresie Wigilii na drogach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, w których dziesiątki osób zostają poszkodowane, a niektóre, niestety nie zasiądą już do stołu wigilijnego. To olbrzymia tragedia dla wielu rodzin w okresie, który ma być przepełniony przecież radością i rodzinną atmosferą.

Policja apeluje o ostrożność do końca Świąt Bożego Narodzenia. Także w pierwsze oraz drugie święto należy uważać na drodze. Zwłaszcza, że w przeważającej części kraju spodziewany jest mróz, opady deszczu czy nawet deszczu ze śniegiem, a to sprawi, że warunki na drogach będą mocno niekorzystne.

ZOBACZ!  Tragiczna śmierć niemowlaka. Umierał w męczarniach. Rodzice już z zarzutami, kulisy są wstrząsające
ZOBACZ!  Jerzy Brzęczek. Są pierwsze komentarze po zwolnieniu selekcjonera