East News/ kobieta.pl

Niespełna 12 godzin po dostaniu się do mediów informacji o śmierci Piotra Machalicy w Internecie pojawiła się prawdziwa fala pożegnań słynnego aktora. Głównie pojawiły się one ze strony kolegów z branży, ale nie tylko.

Pożegnania, kondolencje i czarno-białe zdjęcia aktora ukazywały się już wczesnym rankiem, jednak teraz na prawdę widać jak bardzo cenionym artystą był Piotr Machalica.

„Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie” – po tym jednym wpisie na profilu zmarłego aktora wszyscy zamarli. Ponadto w kilka chwil wszyscy zjednoczyli się, aby pożegnać aktora. Media mają potężną moc, zwłaszcza od tej złej strony. Jednakże w takim przypadku odegrały niesamowicie ważną rolę.

Piotr Machalica miał wielu wiernych fanów

Ilości wpisów na Instagramie wręcz nie da się zliczyć. Śmierć aktora poruszyła na prawdę wielu. Wydaje się jakby powtarzała się historia sprzed kilku miesięcy, kiedy to odszedł równie ceniony artysta Paweł Królikowski.

Wspomnienia Piotra Machalicy wstawili m.in. Małgorzata Kożuchowska, Olga Bołądź, Sonia Bohosiewicz, Cezary Pazura, Magda Lamparska, Michał Żebrowski, Małgorzata Socha,  i wielu wielu innych. Moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność. Dodajmy, że internetowego pożegnania nie powstydził się także Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dlaczego tak nagle…dlaczego już…? Będzie brakowało tego ciepła, tego głosu, tej wrażliwości. I kto tak pięknie będzie jeszcze śpiewał poezję Okudżawy, Młynarskiego, Osieckiej… – pisała Małgorzata Kożuchowska.

Mieliśmy się spotkać na planie… tak się cieszyłem na to spotkanie… żegnaj Piotr – wspominał Czarek Pazura.

Miałam tę radość i zaszczyt debiutować na scenie Teatru Powszechnego u boku i pod Przyjaznymi Skrzydłami Piotra Machalicy… w komedii „Czarna Komedia” … Zawsze serdeczny, wrażliwy, ciepły i pełen cudownego poczucia humoru… Wspaniały aktor i uroczy Kolega……. Wiadomość o śmierci Piotrka trudno pomieścić w sercu i umyśle… – dodała Katarzyna Skrzynecka.

Chyba najbardziej poruszającym, a jednocześnie najbardziej obszernym wpisem przyciągnęła uwagę Agata Młynarska.

Nie bez echa przeszedł też post magazynu VIVA. Dziennikarze zmontowali kilkunastosekundowy materiał z kadrami przedstawiającymi Piotra Machalicę.

Zobacz również: