Piotr Machalica

Dziś w nocy zmarł jeden z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, Piotr Machalica. Miał 65 lat. Od pewnego czasu znajdował się w warszawskim szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Był podłączony pod respirator i walczył o życie w śpiączce farmakologicznej. Dziś już wiemy, że przegrał tę walkę.

Piotr Machalica nie żyje

[irp]

Dzisiejszy poranek przywitał nas tragiczną informacją. W social mediach, na oficjalnym profilu Machalicy pojawiła się krótka, ale jakże wstrząsająca notka: „Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie”.

Wiadomo, że słynny aktor przebywał w jednoimiennym szpitalu. Dziś żegna go cała Polska, a Machalica zjednoczył nawet polityków lewicy, prawicy i centrum. Każdy z nich wspomina go jako niezwykłą postać.

Wstrząsające wspomnienie zamieścił także Jarosław Kuźniar z TVN. Dziennikarz rozmawiał z Krystyną Jandą, która bardzo obawiała się o zdrowie i życie Piotra Machalicy.

„Moja ostatnia niewyemitowana jeszcze audycja z Krystyną Jandą: „Wszędzie śmierć. Boję się odbierać telefon, przyjaciele w ciężkim stanie w szpitalach, martwimy się choćby o Piotrka, tak bardzo się bał COVID, uważał na siebie i nagle…” – pisze Kuźniar.

[irp]

Piotra Machalicę pożegnał także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. „Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica – wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień. RiP” – napisał w swoich social mediach Duda.

Piękne pożegnanie wybrzmiało również z ust Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. „Piotr Machalica był porządnym, dobrym człowiekiem, wspaniałym aktorem teatralnym i filmowym. Wielka strata dla polskiej kultury” – czytamy na jej Twitterze.

Marek Belka napisał tak: „Aktor jest dwa razy nieszczęśliwy w życiu – kiedy gra i kiedy nie gra (Piotr Machalica). Dziś nieszczęśliwi są widzowie aktora”.

Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat, a lista jego filmów i sztuk teatralnych jest tak długa, że nie sposób wymienić wszystkie. Udzielał także głosu, czy nagrywał piosenki. Powiedzieć, że był człowiekiem orkiestrą, to nie powiedzieć nic.

[irp]

Zobacz również: