Piotr Machalica

Dziś w nocy zmarł jeden z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, Piotr Machalica. Miał 65 lat. Od pewnego czasu znajdował się w warszawskim szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Był podłączony pod respirator i walczył o życie w śpiączce farmakologicznej. Dziś już wiemy, że przegrał tę walkę.

Piotr Machalica nie żyje

ZOBACZ!  Bliscy Krzysztofa Krawczyka obrzucają się błotem po jego śmierci. Padły szokujące słowa

Dzisiejszy poranek przywitał nas tragiczną informacją. W social mediach, na oficjalnym profilu Machalicy pojawiła się krótka, ale jakże wstrząsająca notka: „Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie”.

Wiadomo, że słynny aktor przebywał w jednoimiennym szpitalu. Dziś żegna go cała Polska, a Machalica zjednoczył nawet polityków lewicy, prawicy i centrum. Każdy z nich wspomina go jako niezwykłą postać.

Wstrząsające wspomnienie zamieścił także Jarosław Kuźniar z TVN. Dziennikarz rozmawiał z Krystyną Jandą, która bardzo obawiała się o zdrowie i życie Piotra Machalicy.

„Moja ostatnia niewyemitowana jeszcze audycja z Krystyną Jandą: „Wszędzie śmierć. Boję się odbierać telefon, przyjaciele w ciężkim stanie w szpitalach, martwimy się choćby o Piotrka, tak bardzo się bał COVID, uważał na siebie i nagle…” – pisze Kuźniar.

ZOBACZ!  Sprawdza się szokująca wizja Jackowskiego? Przewidział to już w czerwcu 2020 roku

Piotra Machalicę pożegnał także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. „Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica – wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień. RiP” – napisał w swoich social mediach Duda.

Piękne pożegnanie wybrzmiało również z ust Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. „Piotr Machalica był porządnym, dobrym człowiekiem, wspaniałym aktorem teatralnym i filmowym. Wielka strata dla polskiej kultury” – czytamy na jej Twitterze.

Marek Belka napisał tak: „Aktor jest dwa razy nieszczęśliwy w życiu – kiedy gra i kiedy nie gra (Piotr Machalica). Dziś nieszczęśliwi są widzowie aktora”.

Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat, a lista jego filmów i sztuk teatralnych jest tak długa, że nie sposób wymienić wszystkie. Udzielał także głosu, czy nagrywał piosenki. Powiedzieć, że był człowiekiem orkiestrą, to nie powiedzieć nic.

ZOBACZ!  Ewa Bilan-Stoch nie miała łatwo. Żona Kamila Stocha przeszła trzy operacje