Polak potrafi nasuwa się do głowy powiedzenie, po zobaczeniu powyższego zdjęcia. Funkcjonariuszom policji jednak nie było tak do śmiechu. Śląska Policja zatrzymała kierowcę Fiata Seicento próbującego przewieźć na jego dachu prawie 2 razy cięższy od samochodu ładunek. Ale uwaga, to jeszcze nie koniec.

Jak donoszą dziennikarze Gazety Wyborczej kreatywność kierowców, nieraz mija się mocno z rozsądkiem. Tytułowy kierowca Fiata Seicento zdecydował się przewieźć niemal dwa razy większy ładunek niż samochód na jego dachu. Bohater tej historii został zatrzymany przez Śląską Policję w ubiegłym tygodniu.

Śląska Policja sprowadziła kierowcę na ziemię

51-letniego kierowcę zatrzymał dzielnicowy z Czechowic-Dziedzic. Na brakiem rozsądku się jednak nie skończyło. Jak się później okazało, podczas interwencji, kierowca popełnił wykroczenie również na innym polu. Nie posiadał on bowiem obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Brak było również badań technicznych pojazdu. Co ciekawe ładunek, wyglądający tak kuriozalnie na dachu niewielkiego Fiata składał się ze styropianu.

Ostatecznie skończyło się na dwóch mandatach i prawdopodobnie sporym pouczeniu ze strony funkcjonariusza. Jak bowiem sam powiedział ładunek przewożony w ten sposób 9jak rozumiemy, nawet tak lekki) stwarza spore zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zwłaszcza, iż było on praktycznie w ogóle niezabezpieczony.

Po skontrolowaniu pojazdu okazało się, że jego stan techniczny nie pozwala na jego bezpieczne użytkowanie, a kierujący nie ma dowodu rejestracyjnego, który został mu zatrzymany kilka tygodni wcześniej przez drogówkę. Pomocy w przeprowadzeniu kontroli drogowej udzielili im mundurowi z bielskiej drogówki. Mundurowi ustalili, że fiat nie miał też aktualnych badań technicznych ani aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego – tłumaczył asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej w rozmowie z portalem bielsko.info.

Wracając do naszej początkowej tezy, wynikającej z powiedzenia „Polak potrafi”, owszem, potwierdza się ona.Polak zdecydowanie potrafi, jednak niekoniecznie we właściwy sposób. Mimo wszystko doceniamy kreatywność śląskiego kierowcy. Polecamy jednak swoje zdolności logistyczne wykorzystać na nieco innym polu. Może Tetris?

Zdarzenie miało miejsce najwyraźniej dużo wcześniej przed interwencją policji, bowiem nasz bohater stał się gwiazdą Internetu już jakiś czas temu [źródło: https://www.facebook.com/bielskiedrogi]

Zobacz również: