Minister Zdrowia Adam Niedzielski
fot. PAP

Wszyscy w Polsce zastanawiają się, jak będą wyglądały najbliższe tygodnie. Pytań w kontekście pandemii koronawirusa jest zdecydowanie więcej, niż odpowiedzi. Zdaje się, że również rząd nie ma opracowanej spójnej strategii na chociażby Święta Bożego Narodzenia czy cały grudzień. W wypowiedziach Adama Niedzielskiego i Mateusza Morawieckiego da się dostrzec delikatne rozbieżności. Zostawiając to jednak z boku, ostatnio Minister Zdrowia wypowiedział znamienne słowa. Czy w grudniu czeka nas pełny lockdown i co ze Świętami Bożego Narodzenia? Już wiemy!

Minister Zdrowia o pełnym lockdownie i Świętach Bożego Narodzenia

Jaki będzie grudzień? Do tej pory takie pytanie oznaczałoby troskę czy ciekawość odnośnie pogody na ostatni miesiąc roku. Teraz brzmi, co nie dziwi, jak pytanie o rozwój pandemii koronawirusa. W ostatnich dniach COVID-19 nieco wyhamował, a liczba zachorowań się ustabilizowała. Dostrzegają to wszyscy. Stąd też powoli zaczyna się mówić o luzowaniu obostrzeń. Wszystkich jednak zmartwił swoimi najnowszymi wypowiedziami Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Co nam szykuje na grudzień?

Niedzielski przyznał, że wciąż istnieje ryzyko wprowadzenia narodowej kwarantanny. Jak wielu uważa, oznaczałaby ona pełen lockdown.

„Przed nami są święta oraz możliwe wzrosty zachorowań na grypę, co niesie zagrożenie rozwoju pandemii koronawirusa” – mówi Minister Zdrowia dla „Super Expressu”.

Niedzielski co nieco opowiedział też o nadchodzących powoli Świętach Bożego Narodzenia. Pozbawił złudzeń, że to będą święta, jak co roku. Niestety, ale będziemy musieli ograniczyć się do najbliższej rodziny. „Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych” – przyznał Niedzielski na łamach „Super Expressu”.

  1. Masz konto w PKO BP? Możesz być w niebezpieczeństwie, kolejny atak na klientów banku
  2. Niepokojące doniesienia z Chin. Pokazała co naprawdę działo się w Wuhan
  3. Godziny dla seniorów będą zlikwidowane? Rząd wydaje się być niewzruszony

Zobacz również: