Jarosław Gowin

Kto by pomyślał, że ostatnie dni będą tak nerwowe dla Jarosława Kaczyńskiego? Najpierw ostry konflikt ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem, później protestujący hodowcy i rolnicy, a na końcu Strajk Kobiet. Śmiało można postawić tezę, że pod znakiem zapytania stanęła przyszłość rządu PiS. Utwierdza to tylko fakt, że ze Zjednoczonej Prawicy chce wystąpić co najmniej kilkunastu posłów, a teraz pięścią w stół, zresztą nie po raz pierwszy, uderzył Jarosław Gowin. Dzieje się!

Jarosław Gowin uderza pięścią w stół

W ostatnim czasie jednym z poważniejszych tematów, co zresztą nie dziwi, jest pandemia koronawirusa. Co ciekawe, w obozie władzy panują różne wizje co do walki z COVID-19. Wydaje się, że inny pogląd na sytuację ma Jarosław Gowin, a inny Minister Zdrowia czy Premier Mateusz Morawiecki.

Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli osiągniemy wysoki współczynnik zachorowań, to wprowadzi „narodową kwarantannę”, pod którą kryje się pełen lockdown. Popiera go Mateusz Morawiecki, a aktualnie balansujemy na granicy tego rozwiązania. Jeszcze odważniejszą deklarację złożył pełnomocnik rządu ds. koronawirusa, prof. Andrzej Horban. Uważa on, że rząd już teraz powinien wprowadzić lockdown, na okres jednego miesiąca. Co ciekawe, kategorycznie sprzeciwia się temu Jarosław Gowin.

Czy lider i założyciel Porozumienia opuści rząd? Dziś uderzył pięścią w stół na łamach telewizji, jasno przekazując swoje zdanie.

„Moim zdaniem byłoby to zdecydowanie przedwczesne. Tym bardziej, że inni doradcy pana premiera, też wybitni naukowcy uważają, podobnie jak ja, że zamknięcie gospodarki jest krokiem, na który powinniśmy się zdecydować po wyczerpaniu wszelkich innych rozwiązań” – przyznaje Jarosław Gowin.

Jak widać, wizje Gowina i rządu, a także jego doradców wyraźnie się rozjeżdżają. Czy spowoduje to kolejny konflikt w Prawie i Sprawiedliwości? Niewykluczone. Jarosław Kaczyński ma teraz ręce pełne roboty, by posklecać podzieloną… Zjednoczoną Prawicę. Niektórzy sądzą nawet, że spełnia się czarny scenariusz dla Kaczyńskiego, w którym władza wymyka się z jego rąk.

  1. Andrzej Piaseczny walnął trzy setki na wizji. Wiadomo co było w środku
  2. Kardynał Dziwisz odniósł się do stawianych zarzutów. Mocne słowa
  3. Widzowie „The Voice of Poland” w szoku. TVP zdecydowała się na kolejne drastyczne kroki

Zobacz również: