Kamil Durczok

Kamil Durczok słynie, co tu dużo mówić, z mocno kontrowersyjnego języka, by nie użyć mocniejszych słów. W ostatnich dniach, były dziennikarz TVN-u i TVP uaktywnił się na forum publicznym. Był widziany na strajkach kobiet, a w Internecie co rusz rzuca mocne słowa i potężne oskarżenia w kierunku Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości. Tak jest i tym razem. Niektórzy są jednak w szoku po słowach, których odważył się użyć Durczok. Czy czeka go sprawa sądowa?

Kamil Durczok szarżuje na Jarosława Kaczyńskiego

Niektórzy uważają, że Durczok jak mało kto potrafi wywoływać kontrowersje. Choć sam dziennikarz nie jest człowiekiem krystalicznie czystym, a ciąży na nim, co tu ukrywać, nienajlepsza przeszłość, to nie stroni on od oceniania innych.

W jednym wpisie w mediach społecznościowych Kamil Durczok zaatakował aż dwie osoby. Dziennikarz zdecydował się odnieść do Marszu Niepodległości i wydarzeń, które miały miejsce w Warszawie. Na samym początku nazwał jednego z organizatorów marszu, Roberta Bąkiewicza bandziorem, ukrywającym się pod nazwą narodowca. Później Durczok przeszedł do szturmu na Jarosława Kaczyńskiego.

„Najgorsze, że tę wojnę polsko – polską rozpętał jeden, mały, mściwy człowiek, który swoją nienawiścią zaraził cały kraj. Jeden, skrzywiony i oszalały przywódca sekty. Sekty, która na naszych oczach, uczyniła z wolnej Polski reżimowy kraj. Ten człowiek to Jarosław Kaczyński. I póki nie odejdzie z polityki, póty nie mamy nawet co myśleć o jakimkolwiek porozumieniu, pojednaniu i sklejaniu tego, co on, pędząc na oślep i wymachując siekierą, zdążył rozrąbać” – grzmi Kamil Durczok.

Co by nie powiedzieć, z ust niegdyś cenionego dziennikarza padły ostre słowa. Czy Jarosław Kaczyński zdecyduje się wejść na drogę postępowania sądowego? Niewykluczone, bowiem nazywanie kogoś przywódcą sekty może być podstawą do tego, by Durczok kolejny raz stanął przed obliczem temidy. Można zgadzać się z Kaczyńskim lub nie, ale wydaje nam się, że dziennikarz kolejny raz przekroczył nie o jeden, ale o co najmniej trzy kroki granicę dobrego smaku.

  1. Gowin walnął pięścią w stół. Spełnia się czarny scenariusz dla Kaczyńskiego
  2. Nowy szczep koronawirusa. Przerażające zdjęcia wypłynęły do sieci
  3. Ojciec Rydzyk padł ofiarą oszustów. Założyciel Radia Maryja nie zapomni tego do końca życia

Zobacz również: