Co ważne wczorajszy zamach w Wiedniu wstrząsnął Europą. Media rozpisują się o możliwych powodach dokonania ataku, tymczasem austriacka policja zakończyła prace na miejscu i wszczęła śledztwo.

Jak donosi portal natemat.pl od wczorajszego wydarzenia do austriackiej policji wpłynęło przeszło 20 tysięcy nagrań od przerażonych mieszkańców Wiednia. Do zamachu doszło wczoraj, godzinę przed wprowadzeniem przez austriacki rząd kolejnych obostrzeń związanych z COVID-19, w tym godziny policyjnej.

„Jesteśmy ofiarami trwającego, nikczemnego ataku terrorystycznego w stolicy federalnej”- mówił kanclerz Austrii Sebastian Kurz już kilka godzin po wybuchu strzelaniny.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Zamach w Wiedniu. Wiadomo, ilu mogło być sprawców. Trwa obława

Zamach w Wiedniu [FOTORELACJA]

Jak donoszą europejskie media zamachy tego typu w ostatnim czasie powtarzały się między innymi we Francji i Hiszpanii. Do tej pory potwierdziły się informacje o 3 zabitych i kolejnych rannych osobach po wczorajszych wydarzeniach we Wiedniu. Co więcej zamachy miały miejsce w kilku częściach miasta. Służby austriackie wciąż na bieżąco informują o kolejnych wydarzeniach. Jak do tej pory Austriackie służby poinformowały o powiązaniu terrorystów z radykalnymi islamistami z grupy ISIS.

Ponadto w mediach pojawiły się kolejne zdjęcia z miejsca wczorajszej obławy służb. Teren wciąż zabezpiecza austriacka policja. Jak jednak wspomnieliśmy w Internecie pojawił się ogrom nagrań od świadków strzelaniny. Więcej informacji na temat można znaleźć m. in. na Twitterze pod hasztagiem ViennaAttack.

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ display_view=”default”]Źródło: mat. prasowe, natemat.pl, apnews.com

Zobacz również: