wojna na Ukrainie

Potwierdzają się fatalne doniesienia z Wiednia odnośnie zamachu terrorystycznego. Atak miał miejsce w kilku punktach miastach. Są ranni i zabici. Dziś mamy już więcej informacji. W tej chwili trwa masowa obława na „co najmniej jednego terrorystę”. Władze kraju informują, że jest on powiązany z organizacją ISIS. Istnieje prawdopodobieństwo, że mężczyzna może uciec z Austrii. Stąd też m.in. Czesi wznawiają kontrole przy granicy z Austrią. Sytuacja wygląda naprawdę dramatycznie. Zagrożone jest życie i zdrowie wielu ludzi. 

Zamach terrorystyczny w Wiedniu, pojawiają się nowe informacje

Minister Spraw Wewnętrznych Austrii, Karl Nehammer przekazał informuje o nowych faktach odnośnie ataku terrorystycznego. Do skoordynowanego zamachu doszło w centrum Wiednia. „Są co najmniej 3 ofiary śmiertelne wczorajszego ataku terrorystycznego” – mówi Nehammer. Jeden z napastników został śmiertelnie postrzelony przez policję. Trwa obława na co najmniej jeszcze jednego. Austriackie służby informują o powiązaniu terrorystów z radykalnymi islamistami z grupy ISIS.

Po wczorajszych atakach w Wiedniu, łącznie do szpitali przewieziono 15 osób. Według nieoficjalnych informacji, kilka z nich znajduje się w bardzo ciężkim stanie i walczy o życie.

„Do pierwszego ataku doszło wieczorem w okolicach synagogi. Nie wiadomo w tej chwili, czy to ona była celem terrorystów, którzy wkrótce potem otworzyli ogień w kolejnych pięciu miejscach w austriackiej stolicy – przekazuje Polskie Radio.

W Wiedniu po zamachu terrorystycznym wyłączona z użytku została komunikacja miejska.  Decyzją władz zamknięte są również szkoły. Trwa masowa obława na co najmniej jeszcze jednego sprawcę ataku. Władze proszą, aby mieszkańcy pozostali w domach i nie opuszczali ich bez wyraźnego powodu. 

„W związku z utrzymującym się zagrożeniem centrum Wiednia jest całkowicie zablokowane przez policję – donosi dziennik.pl.

Do sytuacji odniósł się także Zbigniew Rau, Minister Spraw Zagranicznych Polski. Rau wspiera Austriaków słowami otuchy: „Pozostajemy solidarni w walce z agresją, ekstremizmem i aktami terroru. Pamięci polecamy ofiary ataku i ich rodziny”.

ZOBACZ TEŻ: Zamach w Wiedniu. Austriackie media relacjonują przebieg obławy [FOTO]

Zobacz również: