atak zimy

Wszyscy zastanawiają się, jaka będzie tegoroczna zima? Czy w przeciwieństwie do tego, co zaznaliśmy rok temu, tym razem będziemy mogli liczyć na większe opady śniegu i co tu dużo ukrywać, białe szaleństwo, na które liczą przede wszystkim dzieci? Okazuje się, że tym razem to nie pogoda wyszła na pierwszy plan. Odnośnie zimy wypowiedział się znany wirusolog. Wygląda na to, że czekają nas wszystkich bardzo ciężkie chwile.

To może być najgorsza zima od lat

Światowej sławy wirusolog Anthony Fauci ostrzega wszystkich, że tegoroczna zima może dać się we znaki nie tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, ale także Europy. I to wszystko nie ze względu na skrajnie ujemne temperatury czy mocne opady śniegu. Wszystko za sprawą koronawirusa, który jeszcze bardziej może przybrać na sile podczas najzimniejszej pory roku.

Zima może być tragiczna” – przyznaje wprost Fauci.

Wirusolog wskazał, że w samych Stanach Zjednoczonych zimą może być notowanych ponad 100 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem dziennie. To niezbyt optymistyczny, by nie użyć mocniejszych słów, scenariusz.

Fauci obwinia wprost za to władze Stanów Zjednoczonych, które w jego opinii, nie przygotowały się należycie do drugiej fali pandemii. Wydaje się także, że również Europa nie jest gotowa na kolejne szczyty zachorowań, kiedy będziemy mieli do czynienia nie tylko z koronawirusem, ale i z falą masowych przeziębień.

Dlaczego zima może być taka groźna pod względem pandemicznym? Wirusolog ze Stanów Zjednoczonych opisuje też inną, ciekawą kwestię.

„Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny w okresie jesienno-zimowym, bo ludzie większość czasu spędzają w zamkniętych pomieszczeniach” – przyznaje światowej sławy specjalista.

W niezbyt optymistycznych barwach wirusolog widzi też nadchodzące powoli Święta Bożego Narodzenia. Lekarz nie ma wątpliwości, że święta te będą inne, niż znaliśmy je do tej pory. Władze Stanów Zjednoczonych, ale także innych państw muszą pomyśleć nad poważnymi obostrzeniami.

„Na małe, niewinne spotkania, gdy 6-8-10 osób spotyka się w jednym domu, przychodzi jedna bezobjawowa osoba i zaraża 4-5 gości. Dla mnie to właśnie scenariusz tegorocznych świąt” – przyznaje wirusolog.

źródło: Washington Post, Radio Zet

  1. Będzie stanowcza reakcja Merkel i Unii Europejskiej w sprawie Polski?
  2. Giertych wyciągnie kwity na Kaczyńskiego. Zapowiada coś naprawdę mocnego
  3. Prawo i Sprawiedliwość zaszokuje wiele osób. Kaczyński i Morawiecki chcą iść na całość

Zobacz również: