Allegro robi postępy. Twórcy platformy już od jakiegoś czasu coraz wyżej stawiają sobie poprzeczkę. Teraz jednak osiągnęli prawdziwy sukces – liczby nie kłamią.

Allegro zyskało już miano największej platformy transakcyjne w Polsce on-line. Został zastał założony przeszło 20 lat temu, jednak to właśnie teraz firma zyskała swój złoty czas.

Strona Allegro ostatnio bardzo się rozwinęła. Co więcej w bardzo szybkim tempie. Pojawiły się nowe opcje tj. Allegro zapłać później. Do form płatności już dołączyły raty O%, a co więcej uzyskanie zgody banku na udzielenie kredytu stało się o wiele prostsze. Twórcy strony nawiązali współpracę z wieloma innymi firmami,  nawet portalami tj. Onet czy WP. A nawet znanymi osobami, które m. in. na YouTubie promują usługę Allegro Smart. Jeśli chodzi o osobiste wrażenia, to samo korzystanie zarówno ze strony internetowej jak i aplikacji wydaje się być dużo wygodniejsze. Portal wychodzi na przeciw użytkownikom coraz bardziej, co rzecz jasna też ich przyciąga. Nic więc dziwnego, że pozycja rynkowa firma tak skoczyła, a nawet zaskoczyła.

Liczby nie kłamią – Allegro wyprzedziło wszystkich

Jak się okazuje oferta publiczna akcji Allegro została sprzedana za najwyższą możliwą kwotę. W tym momencie platforma stała się najdroższą w Polsce działającą spółką giełdową w historii. Co więcej tym samym ustaliło również nowy rekord, bowiem w pewnej chwili wartość giełdowa pojedynczej spółki przekraczała 50 miliardów złotych. A tego doświadczyły w zasadzie tylko dwie firmy w historii – PKN Orlen w 2017 roki i PKO BP w 2019 roku.

„Pierwsze notowanie Allegro dało przebicie aż 51 proc. w porównaniu z ceną z oferty publicznej. Spółka z miejsca wskoczyła na pierwsze miejsce na giełdzie pod względem kapitalizacji. Ze spółek działających w kraju tak drogo nie był dotąd wyceniany nikt” – donosi portal businessinsider.com.pl.

Zobacz również: