ZUS

Urząd Skarbowy to instytucja, z którą do czynienia ma niemal każdy z nas. Niektórzy nawet żartują, że Polacy lubią niskie podatki, dlatego kolejne rządy wprowadzają coraz więcej… niskich podatków. Tym razem jednak do śmiechu nie jest. Zwłaszcza, kiedy chodzi o pieniądze, a wszystko przez cyberprzestępców, którzy próbują podszywać się pod fiskalnych urzędników.

Urząd Skarbowy wydał komunikat

Okazuje się, że po tym, jak oszuści obrali sobie na celownik klientów największych banków w Polsce, jak Santander Bank Polska, czy PKO BP, cyberprzestępcy nie zwalniają tempa. Tym razem postanowili wypuścić swoje macki na klientów Urzędu Skarbowego, a do tych przecież zalicza się niemalże wszystkich Polaków.

O co takiego tym razem chodzi? Urząd Skarbowy alarmuje o niepokojących sygnałach, które docierają do urzędników. Między innymi taki komunikat przeczytać możemy na stronie Izby Administracji Skarbowej.

„Nieznane osoby, powołując się na pracowników urzędu skarbowego, dzwonią do podatników województwa dolnośląskiego próbując wyłudzić dane osobowe” – alarmuje Urząd Skarbowy z Dolnego Śląska.

Tadeusz Rydzyk znów otrzymał grube miliony. Kwota powala na kolana

Co ciekawe, z informacji, które można wyczytać w Internecie, nie tylko osoby z Dolnego Śląska są zagrożone tym incydentem. Oszuści grasują w całej Polsce, a co tak naprawdę chcą osiągnąć? Nie trudno się domyśleć, że chodzi o dane osobowe klientów. Poprzez nie mogą wyłudzić chociażby pieniądze, korzystając z tzw. chwilówek, czy wykorzystać je do innych, niecnych celów.

„Do urzędów skarbowych zgłaszają się podatnicy, którzy informują że otrzymali telefon z prośbą o weryfikację swoich danych osobowych. Dzwoniący przedstawiali się, jako pracownicy urzędu skarbowego i prosili o podanie w celu weryfikacji m.in. numeru PESEL, NIP i adresu. Informujemy, że urzędy skarbowe nie dokonują takich weryfikacji. Nie telefonują w takich sprawach do podatników, a wszelkie tego typu sytuacje są próbą wyłudzenia danych osobowych” – czytamy w komunikacie, który wypuścił dolnośląski Urząd Skarbowy.

Ten film robi furorę na Youtube. Podczas kąpieli w morzu stało się coś dziwnego z jej bikini

Jednocześnie Izba Administracji Skarbowej prosi, aby w przypadku otrzymania podejrzanego telefonu, czy korespondencji sms lub e-mail (również tą drogą próbują wyłudzać dane oszuści) jak najszybciej zgłosić się z tym faktem pod adres e-mail: incydent@mf.gov.pl.

Z pewnością ułatwi to wyłapać oszustów, a jednocześnie uchroni inne, nieświadome niczego osoby przed tym przestępczym procederem.

Zobacz również: