Rafał Trzaskowski oberwał ostro

Kto by się spodziewał, że po tak krótkim czasie po wyborach prezydenckich, spory na opozycji odrodzą się na nowo? Niespokojnie jest już nie tylko w Platformie Obywatelskiej, ale także na całej opozycji. Rafał Trzaskowski został otwarcie skrytykowany, a wydaje się, że najmocniej z tego powodu zacierają ręce działacze Prawa i Sprawiedliwości. Teoretycznie, im słabsza i bardziej skłócona opozycja, tym dłuższe i spokojniejsze rządy PiS-u.

Rafał Trzaskowski oberwał i to jak ostro

Jeszcze nie tak dawno temu Rafał Trzaskowski upatrywany był, jako jeździec na białym koniu, nadzieja, która wydrze kolejny kawałek władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie jednak, obecnie urzędujący Prezydent Warszawy poległ w drugiej turze wyborów prezydenckich z Andrzejem Dudą. Równo z ogłoszeniem oficjalnych wyników wyborów, w Platformie Obywatelskiej rozpoczęły się tarcia. Pogłębiła je jeszcze bardziej decyzja Rafała Trzaskowskiego o tym, że zamierza utworzyć nowy ruch obywatelski, który nazwie Nową Solidarnością.

To jednak nie jedyne kłopoty Trzaskowskiego, Platformy Obywatelskiej i generalnie całej opozycji. Teraz wszyscy atakują się nawzajem! Rafał Trzaskowski oberwał na antenie TOK FM od… prof. Macieja Gduli, członka Wiosny oraz posła Klubu Lewica.

Masz psa? Pod żadnym pozorem nie dawaj mu do jedzenia tych rzeczy

Dzisiaj Rafał Trzaskowski ze względu na wynik w wyborach prezydenckich. Ze względu na nadzieje, jakie ludzie z nim wiążą, stał się reprezentantem całej opozycji. Sposób w jaki zarządza miastem, to, co się dzieje w Warszawie, rzutuje na całą opozycję (…) To jest coś, co osłabia tych, którzy są za zmianą władzy w Polsce – komentuje ostro Gdula.

Jak widać, z bohatera opozycji, Trzaskowski dość szybko stał się antybohaterem. Czy rzeczywiście uważacie, że nowy ruch, pod nazwą Nowa Solidarność zamiast wzmocnić opozycję i ewentualnie odsunąć od władzy PiS, bo niewątpliwie takie zamiary ma opozycja, jeszcze bardziej ją osłabi i pogrąży w konflikcie?

Tadeusz Rydzyk znów otrzymał grube miliony. Kwota powala na kolana

źródło: TOK FM, mat. prasowe

Zobacz również: