Prezydent Donald Trump wypowiedział się na temat zeszłonocnego ataku sił Irańskich na bazy Stanów Zjednoczonych położonych w Iraku.
Donald Trump/ screen YouTube

Prezydent Donald Trump wypowiedział się na temat zeszłonocnego ataku sił Irańskich na bazy Stanów Zjednoczonych położonych w Iraku. Trump skomentował również między innymi porozumienie nuklearne, z którego w ostatnim czasie zrezygnował Iran. Według D.T Iran nie może mieć broni nuklearnej. Dodał też, że Iran czekają nowe kary za swoje dotychczasowe działania.

Donald Trump odpowiada na atak Iranu

„Tak długo, jak będę prezydentem USA, Iran nie będzie miał pozwolenia na posiadanie broni atomowej” – stwierdził Donald Trump w specjalnym oświadczeniu wygłoszonym po ataku rakietowym Iranu na amerykańskie bazy w Iraku. Trump dodał następnie, że – „Naród amerykański powinien być szczęśliwy, żaden Amerykanin nie został ranny podczas ostatnich ataków, wszyscy żołnierze są bezpieczni”. W oświadczeniu Donalda Trumpa nie zabrakło również mocnych komentarzy pod adresem Iranu. Jego zdaniem jest to państwo, które finansuje międzynarodowy terroryzm.

Polecamy takżeSkandal u Wojewódzkiego! Przyjął symbol mordu Polaków

– Wiodący sponsor terroryzmu starający się uzyskać broń nuklearną zagraża cywilizowanemu światu. Nigdy nie pozwolimy, by do tego doszło. Długo tolerowaliśmy działania Iranu. To się skończyło. W ubiegłym tygodniu podjęliśmy działania, by zatrzymać działania Iranu. Wojsko amerykańskie wyeliminowało gen. Sulejmaniego — mówił prezydent USA. – To on napędzał krwawe wojny w całym regionie. To on zarządzał atakiem na amerykańskie bazy i ambasadę USA w Bagdadzie. Jego ręce były splamione irańską i amerykańską krwią — tłumaczył Donald Trump.

Polecamy również: PILNE! To nie koniec. USA zaatakuje z Polską kolejny kraj?

Na tym jednak prezydent Stanów Zjednoczonych nie zakończył swojego oświadczenia. Trump dodał również, że narzuci w najbliższym czasie jeszcze większe i poważniejsze embarga na Irańską gospodarkę. Mają one trwać aż do momentu, kiedy rządzący Iranu nie zmienią swojego zachowania.

Źródło: wp.pl

Zobacz również: