Opozycja w szoku! Polacy wypowiedzieli się ws. PolExit-u

4

Stosunki dyplomatyczne na linii Polska — Unia Europejska są bardzo napięte od prawie 5 lat. Powodem takiej sytuacji są przede wszystkim różnice w postrzeganiu otaczającego nas świata. Jednym z pierwszych problemów w relacjach Unia — Polska była kwestia relokacji uchodźców i imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Następnie kolejnym czynnikiem wpływającym negatywnie na stosunki Brukseli z Warszawą była kwestia praworządności w Polsce, która została wielokrotnie podnoszona na europejskim forum przez polską opozycję.

Polska — Unia Europejska: PolExit całkiem możliwy?

Polecamy takżeSzymon Hołownia podjął decyzję. Wystartuje w wyborach prezydenckich

Jak do tej pory Polska opinia publiczna mogła się spotkać z szeregiem gróźb i ewentualnych kar ze strony europejskich urzędników. W całej tej historii pojawiały się już wątki dotyczące obcięcia dofinansowań z kasy unijnej. Jak do tej pory tak się nie stało, lecz liczne naciski i ataki wytworzyły dla euroentuzjastów odwrotne zjawisko od zamierzonego. Według jednych z najnowszych badań wynika bowiem jasno, że większa część polskiego społeczeństwa uważa, że nasz kraj zdecydowanie lepiej mógłby się rozwijać poza strukturami Unii Europejskiej. Czy taki scenariusz jest możliwy? Z przytoczonych badań wynika, że Polacy coraz bardziej negatywnie rozpatrują możliwość pozostania w UE.

– 47% Polaków uważa, że Polskę czeka lepsza przyszłość poza Unią Europejską. 45% uważa przeciwnie. 8% nie wie.
To jest najbardziej przerażający sondaż, jaki zdarzyło mi się widzieć w ostatnim czasie… – napisał na Twitterze Leszek Jażdżewski.

Opozycja nie wierzy w PolExit

Polecamy takżeKompromitacja Donalda Tuska po pytaniu dziennikarza TVP

Według polityków opozycji PolExit jest niemożliwy. Tak twierdzi przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej — Donald Tusk.

– Polsce przede wszystkim nie grozi polexit na wzór tego, co się stało w Wielkiej Brytanii. W przypadku rządów PiS nie sądzę, żeby Kaczyński decydował się na hasło polexitu, biorąc pod uwagę, jak duży odsetek Polaków uważa, że nasze miejsce jest w Unii Europejskiej – mówił Tusk.

Wielka Brytania wzorem innych państw UE?

Nie ulega wątpliwości, że udane wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może okazać się śmiertelnym zagrożeniem dla całej wspólnoty. Nie od dziś wiadomo, że są w strukturach UE kraje, które na każdym kroku są poważnie atakowane przez władze wspólnotowe. Sukces BrExitu może się szybko stać napędem innych państw członkowskich.

Źródło: wPolityce / eurobarometr / Twitter

4 KOMENTARZE

  1. jazda z tego żydo-masońskiego łagru! jak było referendum w sprawie przystąpienia byłem na NIE. Jesteśmy tylko niewolnikami w UE, zero korzyści

  2. Dostajemy paręnaście procent z Unii więcej niż wpłacamy. Na burokrację z pozyskaniem tych funduszy marnujemy kilkadziesiąt procent. Jedyny plus to to że Niemiec może przyjechać samochodem a nie czołgiem.

    • Niemiec nie przyjedzie czołgiem bo traktaty pokojowe z 1945 roku stawiają armię niemiecką pod kontrolą USA. Stąd to parcie Niemiec by zlikwidować armie narodowe i stworzyć europejska bo wtedy, zważywszy iż UE to w sumie IV rzesza kontrolowana przez Niemcy, armia będzie uwolniona od kontroli USA. Inna sprawa iż kanclerz Niemiec w linii służbowej jest podwładną Putina. Ze struktur podległych KGB wypisać się nie można, np. Litwinienko boleśnie się o tym przekonał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ