38-letnia mieszkanka Torunia, cuciła omdlałą koleżankę wcierając jej w dziąsła amfetaminę. Funkcjonariusz odnaleźli przy niej środki narkotyczne. Teraz odpowie za ich posiadanie.

W nocy 31 sierpnia o godzinie 3:30 funkcjonariusze  z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zostali wezwani do dość nietypowej interwencji na Rynek Staromiejski. Pewna kobieta będąca w towarzystwie swojej znajomej nagle źle się poczuła i upadła. Koleżanka, próbując ją cucić wyjęła woreczek z białym proszkiem i zaczęła wcierać w dziąsła omdlałej kobiety.

Zaskoczeni takim obrotem sprawy przypadkowi świadkowie o wszystkim opowiedzieli stróżom prawa. Do pierwszej z nich wezwano pogotowie. Kobieta trafiła do szpitala. Druga została zatrzymana do wyjaśnienia i trafiła do policyjnej celi, bowiem  policjanci odnaleźli przy niej  i zabezpieczyli 0,31g grama  białego proszku oraz 1 tabletkę. Środki poddane policyjnym testom wykazały obecność w tym pierwszym amfetaminy w drugim extazy.

38 -latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających za co może jej grozić do 3 lat wiezienia.

 Śledczy sprawdzają teraz czy nie naraziła ona swoim zachowaniem  znajomej na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Wioletta Dąbrowska /KMP Toruń

Zobacz również: